Jak na mycí centrum v kuchyni

Je pravdou, že u dřezu tráví spíše ženy nemalé procento času z celé doby, kdy jsou v kuchyni. A proto jim i nám perfektní vybavení pomůže výrazně usnadnit, urychlit a možná i zpříjemnit mytí nádobí, přípravu zeleniny i dalších potravin.

122100-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Nejde pouze o tom, jestli je dřez v lince zabudován níž anebo výš.  Neoddělitelnou součástí mycího centra by se pro pohodlí při práci měl stát i odpadkový koš.  Jeho umístění je nejlepší pod dřezem. S odpadem pak nemusíme cestovat po celé kuchyni a zbytečně ji špinit.  V dnešní době, kdy snad již každý třídí odpady, je jeden odpadkový koš opravdu málo.  Například sestava čtyř právě pod dřezem, kde je jejich umístění ideální, se jeví jako optimální.  I jeho pohodlné otvírání může sehrát v kuchyni svou důležitou roli.


kuchyni je třeba věnovat pozornost nejen kuchyňské lince, ale i dřezu a baterii. Zde šetrnost není na místě. Pokud vyberete kvalitní značku, vydrží vám dlouho.  A jak známo není baterie jako baterie. Některé jsou dobré, některé lepší a jde o to, abyste si vybrali právě tu nejlepší pro vás.  Třeba takovou, která má nejen precizní tvarování, kdy díky ohebnému otočnému raménku a s pohyblivou sprchou ve dřezu se dostanete tam, kam potřebujete.

Speciální povrchová úprava keramického dřezu usnadňuje jeho čištění. Praktickým detailem je například závěsná miska a posuvné kuchyňské prkénko, z něhož lze přísady shrnout přímo do hrnce.
Při plánování nové kuchyňské linky není až tak důležité, jaké jsou zrovna módní trendy. Především vše musí vyhovovat vám, vašim potřebám a vašemu stylu práce v kuchyni. Například nedostatek místa na pracovní ploše v kuchyňské lince často pomůže vyřešit rohový dřez. Aby se v něm dobře mylo nádobí, je dobré jej zabudovat do zkosené skříňky.  Ne v každém prostoru je možné dodržet všechny zásady ergonomie. Nejlepší je vytvořit si svou vlastní představu, kterou poté zkonzultujete s odborníkem. Ten vás upozorní i na případná úskalí.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Požadavky a náročnost současných zákazníků neustále stoupá, na což samozřejmě reagují i současní výrobci kuchyní. Výběr materiálů, zařízení, spotřebičů a všeho potřebného je opravdu pestrý. Zkrátka je z čeho vybírat a proto i při výběru nespěchejte, postupujte uvážlivě a zvažte všechny možnosti.

Pokud zařizujete kuchyň, pak vás určitě bude zajímat článek Nové typy digestoří se blíží na náš trh – budou stát za to!

Zuzana Bohdalová
Foto:  kbsa.org.uk, sabjimatablog.com, furniture.trendzona.com, luxury-idea.com, imperialmeasures.com, pcs.starberry.net, myhomeimprovement. com.

23.5.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist