Jak na malý obývací pokoj

Rady a tipy na to, jak si uspořádat a vymalovat malý obývací pokoj se často liší. Nedoporučují se tmavé barvy nebo pruhy, jinde zase tvrdí, že světlé barvy okrádají místnost o její hloubku a tím ji vlastně opticky ještě zmenšují. Tak jak to tedy je?

118877-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Když zařizujete obývací pokoj je úplně nejlepší si místnost nejdříve nakreslit. V běžných bytech má standardní tvar do čtverce nebo obdélníku. Na obrázku si naznačte průchody do dalších místností. Blízko nich by totiž neměl stát nábytek, nebo neměly čnít rohy. Při rychlé chůzi by mohlo hrozit zranění. Nábytek na obrázku rozmístěte tak, abyste si zachovali koridory – tedy aby směry, kterými budete nejčastastěji chodit nestálo nic v cestě.


Nábytek
Nábytek do obývacího pokoje vždy vybírejte pokud možno multifunkční a pojízdný. Ušetříte tím spousty místa. Pokud se vám klasická sedačka do obývacího pokoje nevejde, vyberte si křesla a dvojkřesla.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Barvy
V současné době je trend výrazné stěny. Znamená to, že vyberete jednu zeď, nejlépe čelní a na tu nanesete výraznou barvu, kterou máte rádi. Můžete zvolit i kombinaci barev, nebo velkoformátovou fototapetu. Zbytek místnosti může být v bílé nebo v krémové barvě. Tím jste vytvořili jasně definovaný prostor.Malým obývacím pokojům
sluší téměř minimalistický design. Zajímavé prvky místnosti vyniknou v čistém prostoru, který neruší nepotřebné maličkosti, které tak často po bytě odkládáme.

Sabrina Harisová
Foto: betterdesign.blog75.fc2.com, decorati0ns.net, unpolished-life.blogspot.com, decoist.com

15.3.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist