Jak dostat barvy do koupelny

V koupelně trávíme stále více času, a to nejen ženy, a tak proč si ji nezařídit trošku veselejší, barevnou. Vždyť nemusí být nutně jen fádně bílá, co vy na to? Nakoukněte i do naší bohaté fotogalerie.

119395-1100x618.jpg Celá galerie 41 Zdroj: archiv redakce

Všichni známe klasický způsob barevných sestav koupelen. Bývají to barevné obklady a bílé sanitární vybavení. Některé společnosti nejen na zahraničních trzích, ale i u nás nabízí však i odlišná řešení. Nabízejí využití materiálu s názvem Corian, který je velmi flexibilní, do prostoru přináší osobitost a pro tvůrce nového koupelnového vybavení také obrovský potenciál. Jedná se totiž o materiál, který lze kromě barvení upravovat navíc do nespočetného množství tvarů a využít ho takřka všude, rozhodně tedy ne pouze v koupelnách. Corian poskytuje možnost trojrozměrného tvarování a ve světě designu je spojován nejčastěji se slovy kreativní, víceúčelový, obohacující. Je to materiál takzvaně bezešvý, pro výrobu umyvadel nebo van ideální, a to i vzhledem ke své dlouhodobé trvanlivosti a možnosti využití prakticky v jakémkoli prostředí, tedy i neustále vlhkém koupelnovém.

Inspirace – malé koupelny

Vyladěné barvy v koupelně tedy s tímto materiálem už nejsou pouhým snem, ale proměňují se v každodenní realitu. Díky nim můžete docílit v koupelně dostatek dynamiky, hravosti a doslova překvapivých variací, na které jste pravděpodobně doposud nikdy nepomysleli. Nemusíte se tedy už bránit ani výraznějším barevným odstínům jako jsou například červená, žlutá, zelená nebo černá.

Avšak výrobní materiál sanitární keramiky nemusí být v žádném případě jediným způsobem, jak dostat barvy do koupelny. Je tu ještě mnoho dalších možností a nápadů. Magnetické držáky na mýdlo, neonové osvětlení klozetové mísy s bidetem, obklady, dlažba, podlaha, odlišné zabarvení sprchovací kabiny, světelné hlavice a mnoho dalších drobných ale i zásadních změn, které může vaše koupelna prodělat.

Dovedete si třeba představit, že byste měli v koupelně krb? Ne? Tak nakoukněte do fotografií u článku a uvidíte, jak také může koupelna získat, pokud bude vybavena krbem. Může se stát dokonce místností ve vašem bytě, kterou nebudete chtít opustit.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Máte prostor a možnosti na to, abyste pořídili dětem v patře vašeho rodinného domu jejich osobní koupelnu? Dceři určitě uděláte radost koupelnou, která jako by vypadla rovnou z pohádky O Popelce. Veselé barvy, které děti tak milují, budou pro tento prostor určitě to pravé.

A v neposlední řadě je tu stará dobrá výmalba koupelny. Každá barva má svá specifika, každá místnost může být jiná. Proč tedy neudělat změnu i v koupelně? Co třeba nachová a lila? Jsou to nádherné svěží barvy skvěle ladící s bílým a chromovým zařízením a působí příjemným uvolňujícím dojmem. Bránit se nemusíte ani černé, ta vždy v kombinaci s bílou vypadá skvěle, a tak nebudete muset měnit při rekonstrukci koupelny úplně všechno.

Další inspirace pro barevnou změnu ve vaší koupelně naleznete v článku „Barvy v koupelně – která je ta nejlepší?“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: anatome.com, home-designing.com

29.10.2013 1:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist