Jak bydlí slavný Simone Micheli?

Simone Micheli patří mezí nejvýraznější italské architekty a je považován za celebritu. Lidé ho znají a napodobují jeho styl. Pojďte se podívat, jaký byt si Micheli zařídil ve Florencii!

Jak na vás působí pastelové barvy? Dovedete si představit např. růžové křeslo a nebo sytě žlutý jídelní stůl? Pokud máte dojem, že mezi takovým nábytkem může bydlet jen výstředník, pak vězte, že pan architekt a universitní profesor Simone Micheli takovým výstředníkem je!

Jak bydlí slavný Simone Micheli? Je obklopený barvami!

Denní část bytu tvoří jedna jediná velká místnost, který vznikla spojením obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Na první pohled je zřejmé, že důležitou roli Micheli svěřil barvám. Mezi bílé stěny umístil pestrobarevný nábytek. Sedací souprava je růžová, knihovna zeleno žlutá.

TIP: Věnujte pozornost žaluziím, které si Micheli vybral! Jsou z namodralého průhledného plastu a jak jimi prostupuje světlo, tak krásně zabarvují interiér a dodávají mu zvláštní atmosféru.

Za pozornost stojí dětský pokoj tvořený atypickým nábytkemze žlutého plastu. Inspirativní je hlavně lůžko, které je umístěno na žluté rohové lavici. Ze stejného materiálu je také vyroben psací stůl i knihovna. Prohlédněte si fotografie pod článkem. Uvidíte, jak bydlí slavný muž a jeho děti.

Podívejte se ještě jednou na fotografie obývacího pokoje. Všimnout si můžete několika skutečností, které vám odhalí, jak se takový interiér buduje. Uvědomíte si pak, že podobné principy fungují v jakémkoliv interiéru a že je jedno, jestli se jedná o interiér moderní nebo zcela konzervativní. Např. se můžete zaměřit na zmiňovaný obývací pokoj, ve kterém Micheli používá velmi jednoduchý trik na vytvoření efektu kompaktnosti, díky čemuž si pak může dovolit používat až bláznivě pestré barvy. Všimněte si, že růžová barva potahu sedací soupravy se objevuje také na čelní stěně pokoje.  Pokud jedna část interiéru, třeba právě stěna, opisuje barvy od jiné části – např. tedy od sedací soupravy, vytváří se stejný dojem, který známe ze světa oděvní módy. Co je nejednodušší způsob úpravy a sladění zevnějšku? Stačí přece, aby jedna část oděvu měla stejnou barvu, jako např. oděvní doplněk. Barva kabelky a obuvi. Kravata a košile. V interiéru to funguje stejně! Nemusíte se tedy ani zabývat tím, jak bydlí slavný Simone Micheli. Stačí se projít po ulici a mít lidově řečeno oči otevřené!

Red.
Foto: contemporist.com

30.7.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist