Jak bydlí slavní: Tiger Woods

Tigera Woodse jistě není třeba představovat. Pokud se do vaší paměti nezapsal svými skvělými výsledky v golfu, možná jste zaregistrovali obrovský skandál, který rozkryla jedna z jeho početného zástupu milenek. Tiger si potřeboval odpočinout od nepříjemného zájmu médií a možná trochu zpytovat svědomí a proto si pořídil vilu na Havaji.

Tiger se po skandálu, který vlivem puritánsky zaměřených novinářů narostl do neskutečných rozměrů, ukrýval ve svých domech. Dříve v nich moc nepobyl, protože většinu času trávil na golfových hřištích po celém světě. Tentokrát však zavolal známé designéry domů pro celebrity a společně s nimi  měnil design svých domů v New Yorku, na Bahamách a v právě dostavovaném domě na Floridě.

Jeden z designérů, který je zároveň i Tigerův přítel, mu doporučil, aby si zajel odpočinout na Havaj, kde jeho známý pronajímá nádherný dům. Sliboval, že dům je vzdálen od centra dění, je na klidném místě a těžko přístupný zvědavým fotografům. Tiger se do domu zamiloval a ještě ten den učinil majiteli finanční nabídku, která byla tak závratná, že se formality vyřídili během několika dnů a Woods se stal  majitelem vily na Havaji, kterou si můžete prohlédnout v galerii pod článkem.

Dům je postaven na pobřeží tak, aby z každého okna bylo vidět na moře. Má deset ložnic a je zařízen v klasicko-tropickém stylu, což znamená přírodní  a světlé barvy, dřevo, bambus, mnoho květin, kamenné obklady. Dům je zajímavý vysokým počtem obrovských oken a prosklených zdí. Je až z podivem, že v něm Tiger nalézá tak potřebný klid od médií, když ho mohou okny velmi jednoduše zahlédnout.

V poslední době si mnoho celebrit pořizuje tzv. infinity pool (nekonečný bazén), který jako první představil sedmihvězdičkový hotel v Dubaji. Infinity pool je bazén, který se většinou staví v kopci, pod nimž je pohled na krajinu, nebo na moře. Hladina vody je zarovnaná s hranou bazénu a tím vzniká vizuální efekt nekonečna. I Tiger Woods si takový bazén pořídil. Z lehátka u něco má nádherný výhled.

Možná nemáte k dispozici takový dům a tým designérů, ale vždy se můžete inspirovat a hlavní myšlenku, motiv nebo styl implementovat do svého bydlení. V domě Tigera Woodse je jednoznačné, že světlé barvy a přírodní materiály zútulní a zateplí každý prostor. Zkuste to také.

Sabrina Harisová
Foto: househomedesign.com, home-designing.com

20.8.2010 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist