Jak bydlí slavní: Skandálně obyčejné domy Lady GaGa

Lady GaGa je novodobou popovou princeznou, která se doslova vyžívá v extravaganci a šokujícím stylu – ať už života či módy. O to víc šokující je dům ve kterém žije, když zrovna navštíví Beverly Hills, nově pořízená usedlost v Pensylvánii, ale i její dům ve Skotsku.

122414-1100x618.jpg Celá galerie 33 Zdroj: archiv redakce

Tato futuristicky a občas i morbidně se prezentující popová princezna, která je rodilou Newyorčankou si, jak známo, libuje ve výstřednostech. Její fantastické modely a neotřelé doplňky ostatně způsobily převrat v módním průmyslu 21. století. Styl Lady Gaga, vlastním jménem Stefani Joanne Angelina Germanotta, začaly s jejími prvními klipy k hitům Pocker Face anebo I love Game či Beautigul & dirty rich kopírovat takřka všichni její pěvečtí kolegové.

O to záhadnější a skandálnější je to, jaká hnízdečka si mladá zpěvačka vybírá ke svému bydlení.  Bez okolků můžeme říci, že se jedná vždy o velice impozantní domy, ať už svou rozlohou či počtem místností. Na tom by nic tak pozoruhodného nebylo. Zvláštní ale je, že co do interiérového designu byste ve všech domech, které Lady Gaga vlastní, vizuálně posadili spíše staromódní rozrostlou rodinu s aristokratickými kořeny anebo například takový postarší pár s urozeným rodokmenem. Na každý pád si zde lze jen těžko představit „různovlasou“ ďáblici, jak si zrovna svléká svou, dnes již legendární róbu, zhotovenou výhradně ze syrového hovězího masa.

Dům v v Beverly Hills
Krásný, prostorný a vyzařující luxus. Takový je dům v Beverly Hills. To je ale asi tak jediné, co by se dalo o rezidenci takříkajíc „vypíchnout“. To, že se v jedné z 6 ložnic chystá večer ulehnout anebo v některé z 8 koupelen naložit do vany právě slavná Lady Gaga by asi nikdo nehádal. Tato legrace stála zpěvačku zhruba 4.750.000 dolarů což je „směšných“ 94 142 625 Kč.

Dům v Pensylvánii
Ani v této usedlosti Lady Gaga rozhodně klaustrofobií trpět nebude. Plocha sídla čítá neuvěřitelných 570 metrů čtverečních, a tak se není čemu divit, že jeho cena byla v přepočtu něco kolem 34 milionů korun. Nahlédnete-li ale dovnitř, najdete staromódní, až usedlý interiérchladné, tmavé prostory.  Jistě, také tento „domeček“ se může pyšnit čtyřmi ložnicemi, pěti koupelnami, třemi garážemi a  privátním soláriem, ale tak či onak si člověk pokládá otázku, co si s tím vším drobná diva počne?

Dům ve Skotsku
Aby toho nebylo málo, koupila si princezna popu zámek Yester House ve Skotsku. Historicky cenná budova s původními interiéry už trochu extravagancí zavání, ale jen v porovnání s povahou svého kupce. Jde o památku, jejíž vznik je datován někdy mezi rokem 1699 a 1728. Kromě gigantického pozemku se Lady Gaga může prohánět po zámeckých chodbách čítajících 3213 metrů čtverečných na nichž se rozkládá něco kolem 60 komnat. A zima jí také nebude, obzvlášť, když si přihodí polínko do některého z 35 krbů.  A cena tohoto skotského dárečku? Něco kolem 12 194 472 dolarů což, upřímně řečeno ani nechtějte přepočítávat na koruny. Dostali byste se na astronomickou sumu zhruba 241 688 350 Kč.

Lucie Sýkorová
Foto: ciaotraveler.blogspot.com, zimbio.com, scotlandsplaces.gov.uk, ladygagasuper.ru, unkar.org, luuux.com, realestalker.blogspot.com, vipzamok.ru, decoradvisor.net, homemoderndesign.com, businessinsider.com, axelhotels.com

10.5.2013 12:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist