Jak bydlí slavní – Pete Sampras

Pete Sampras je jedním z nejlepších profesionálních tenisových hráčů vůbec. Získal 64 titulů, z toho 14 Grand Slamů, které z něho udělaly hráče číslo jedna na dlouhých 286 týdnů. Za svoji kariéru stihl kromě tenisu kývnout i na mnoho lukrativních reklamních nabídek a proto si teď může dovolit věnovat se jinému sportu, kterým jsou reality. Jak bydlí slavný Pete Sampras?

128464-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Pete dříve vyznával klasiku a proto si pořídil dům v tudorském stylu, který je opěvován celebritami všeho druhu. Nabízel prostor, luxus, soukromí a samozřejmě kýžený styl. Američtí designéři však tvrdí, že pokud někdo postrádá vkus a pojem o trendu, pořídí si právě dům v tudorském stylu, který o majiteli křičí do světa opak.

Pete po nějaké době zjistil, že potřebuje dům, kde bude moci svou lásku k designu naplno rozehrát. S manželkou se rozhodli pro velmi moderní dům v Kalifornii. Za zdmi pečlivě střeženého plotu se nalézá obydlí o rozloze 1200 metrů čtverečních, kde si ve dvou patrech rodina může užít jak soukromého prostoru, tak i toho zábavního pro návštěvy. V zábavní části se skrývá domácí kino, videohry a místnost na poker.

V hlavní části domu je sedm ložnic a počítáno i s přilehlým domem pro hosty deset koupelen. Dům obklopuje veliká zahrada, která skýtá vodní radovánky v nekonečném bazénu, vířivku a saunu a samozřejmě tenisový kurt, který bývá v noci speciálně osvětlen.

Pete Sampras se ale rozhodl, že po dvou letech dům v Kalifornii prodá. V současné době je jeho cena 25 milionů dolarů. Odborníci však tvrdí, že v době finanční krize je znásobení hodnoty domu po dvou letech o osm milionů opravdový luxus, který se Samprasovi nemusí vyplatit.

Pokud máte nazbyt pár milionů dolarů tak honem pospěšte, ať vás někdo nepřeběhne. A my ostatní se pouze můžeme inspirovat některými vychytávkami z interiéru. Například jídelní stůl vyrobený ze dvou kusů dřeva je opravdu unikátní.

Sabrina Harisová
Foto: shelterpop.com

1.10.2010 2:23

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist