Jak bydlí slavní : módní návrhářka HELENA BEDRNOVÁ

Módní návrhářka Helena Bedrnová je v české módní branži pojem. Spolupracuje s mnoha tvářemi českého šoubyznysu, obléká modelky a missky, určuje styl některým moderátorům zábavných a zpravodajských pořadů, je majitelkou společnosti HB Helena a spolumajitelka New Image production a Image studio 3003, vystavuje nejen v Čechách, ale i v Paříži nebo v Miláně…A tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Zajímalo nás, jak a kde tato téměř superžena bydlí.

129036-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Helena Bedrnová se řídí životním mottem, které zní: „Oděv je působivým vyjádřením našich vlastností a pocitů,je vizitkou,prostřednictvím které o sobě vysíláme, aniž bychom si to vždy uvědomovali, spoustu informací k celému svému okolí. Oblečení nás chrání, definuje naše místo ve světě, odráží to,  jak vidíme sami sebe a také to, jak vidí svět nás.“ My jen dodáváme, že nejen oblečení vyjadřuje naše pocity a definuje náš charakter, v interiérovém designu platí vlastně stejné pravidlo.

Podle čeho jste vybírala lokalitu, ve které bydíte?

Bydlím v těsné blízkosti Prahy směrem na východ. Lokalitu jsem vybírala s ohledem na mé podnikatelské aktivity tak abych měla co nejschůdnější a nejrychlejší cestu všude tam, kde potřebuji pracovat a přitom jsem mohla bydlet někde v klidném místě, pokud možno v přírodě. Našla jsem místo, které mi vyhovuje, protože z oknavidím les, ale přitom mi trvá 3 minuty, než najedu na dálnici. Dříve jsem bydlela v pronajatém bytě. Přestěhovala jsem se, protože jsem chtěla bydlet ve „svém“. Chtěla jsem, aby peníze,které budu vynakládat na bydlení, byly  časem nějak zhodnocené. Naštěstí jsem získala hypotéku v době, kdy byly nejnižší úrokové sazby, takže splátka je stejná jako byla výše nájemného u pronajatého bytu. Nakonec jsem vybrala velikost řadového domu 3+1, která mi maximálně vyhovuje.

Dům jste stavěli od základů, nebo jste se pustili do přestavby?

Jednalo se o novostavbu opakovaného projektu poloviny rodinného dvojdomu s poměrně obvyklou dispozicí, kde jsem před jejím úplným dokončením provedla drobné dispoziční změny, a v souvislosti s řešením interiéru a rozmístěním zařizovacích předmětů kompletně změnila vnitřní rozvody a vnitřní vybavení včetně materiálového a barevného řešení, protože stavebník dodával pouze základní zařizovací předměty a vybavení.

V takovém projektu lze již těžko provádět výraznější dispoziční zásahy nebo změny rozměrů místností, přesto jsem měla snahu,aby interiér byl ve výsledku atypický, vzdušný, jednotlivé prostory byly pohledově provázány a propojeny prostorově, použitými materiály i barevností. Barevnost jsem záměrně požadovala volit tlumenou, ladnou, méně výraznou bez barevných akcentů, protože si barev při své profesi užiju až až

Výběr nábytku a celkový design byl na vás, nebo jste požádala o pomoc profesionála?

Z hlediska interiérového designu se mi líbí jednoduchost, minimalismus, moderní a čistý styl.Ten ale bohužel, s ohledem na již hotovou dispozici domu, nešel už přesně podle mých představ vytvořit.Výsledkem je kompromis,který moc ráda akceptuji výměnou za pohodlí,které mi můj domov skýtá Své představy jsem konzultovala s firmou UAS atelier,která mi dodala projekty k úpravám domu a  navrhla některé části interiéru.

Například u dřevěných podlah a dveří  jsem preferovala barvu hořké čokolády „wenge“. Zvláštní požadavek jsem měla na povrchové materiály u podlah v převážné části domu, kde jsem vybrala kamenou velkoformátovou dlažbu. Požadovala jsem především velmi světlý odstín barvy, protože jsem ji použila zároveň jako obklad jedné z koupelen a odstín byl důležitý, protože dlažba se kombinovala s mozaikou.

Nábytek a doplňky jsem volila tak aby do celkové koncepce zapadly. Například sošky andělů a lampa v ložnici jsou originály,které pro mě vytvořil pan architekt Josef Poláček. Nebo obrazy – kresby žen mám od malíře Boba Hochmana. Tyto kresby pocházejí z jeho kolekce, kterou nazval,  a to se mi moc líbilo,“Bohyně jantarové duhy“.

Přírodní neutrální barvy v interiéru jsou velmi trendy a v současné době velmi doporučované designéry, opravdu mají tu moc vykouzlit příjemnou atmosféru?

Neutrály na mě působí klidně, jemná přírodní barevnost mi bez ohledu na to, že je v současné době moderní, učarovala. Akcent si vytvářím sama a to buď čerstvými květinami, krásné jsou třeba růže ve fuchsiové nebo červené barvě. Nebo ovocem, třeba zelenými jablky. Líbí se mi i na plátky nakrájené citróny nebo pomeranče poházené v atypických umyvadlech. Občas, když je nějaká zvláštní událost, tak umyvadla nazdobím. Vypadá to hezky a navíc citrusy krásně koupelny provoní. Akcent ale nijak nepostrádám, neboť každý den pracuji hlavně s barvami, takže si v neutrálním prostředí pak více odpočinu.

Jaká jsou vaše nejoblíbenější místa v domě?

Nejraději mám ložnicikoupelnu hned vedle ní. Možná i proto,že po náročném dni se vždycky moc těším až si odpočinu. Ráda čtu, dívám se na zajímavé reportáže nebo filmy. V koupelně relaxuju a rozjímám. Líbí se mi, že ložnice i koupelna jsou hodně prosvětlené, takže ráno mě budí vycházející sluníčko.

A co doplňky, ujíždíte na nečem?

Moje záliba jsou povlečení a ručníky. V této době jsem si oblíbila povlečení,které má moderní retro potisky. Povlečení převlékám každý týden podle nálady a vždycky se těším jak se ložnice zase promění. Podle povlečení pak vyměním i čerstvé květiny nebo dekorační vázy. Mám ráda čiré sklo, průzračnou vodu a v ní bílé květiny. U ručníků na rozdíl od povlečení preferuji jednobarevné bez výšivek nebo ornamentů. Jinak doma pořád něco aranžuji. Některé dekorace si i sama vyrábím. Je to pro mě určitý způsob odreagování.

Co byste doporučila čtenářům, kteří se chystají ke koupi domu?

Moje představa o koupi domu takzvaně „na klíč“ byla, že dům bude kompletně hotový před nastěhováním a já se stavbou nebudu mít nic společného. Bohužel tomu tak ve skutečnosti nebylo. Dnes bych po zkušenostech, které mám, preferovala dům raději od základů kompletně postavit. Nemusela bych dělat spoustu kompromisů a výsledek by byl mnohem efektnější,rychlejší a levnější.

Můžete nám poodhalit něco z vašich blízkých plánů?

V současné době natáčím pořad „Mladší o pár let“, který bude od ledna vysílat TV Prima. Mám radost, že mohu využít zkušenosti, které jsem načerpala v pořadu Vypadáš skvěle, na kterém jsem spolupracovala dva roky. Momentálně také připravuji jarní kolekci, která se ponese v duchu něžnosti a pastelů. V těchto dnech také dokončuji speciální kolekci pro internetový obchod www.hbmoda.cz . A na jaře chystám ve spolupráci s jednou renomovanou společností rozšíření kosmetických produktů o pěstící řadu krémů. A také se moc těším, že až se objeví volné místo v mém diáři, pojedu po třech letech konečně na dovolenou.

Pokud nevíte, jaký dárek vybrat svým blízkým, určitě je potěší luxusní dárkový poukaz do obchodů Heleny Bedrnové na nákup oblečení či kosmetiky. Poukaz si můžete objednat i v e-shopu a teď dokonce i s 20% slevou!

Sabrina Harisová
Foto: archív Heleny Bedrnové

17.12.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist