Jak bydlí slavní: Martin Zounar

Herce a moderátora Martina Zounara není třeba představovat. Rádi jsme přijali pozvání a prohlédli si jeho nedávno dokončený rodinný domek v pražském Slivenci, kde žije se svou přítelkyní a dcerkou Claudií. Martin byl sympatickým průvodcem. Povídali jsme si o jeho novém bydlení a také o tom, jak se chtěl stěhovat před Štědrým dnem!

120879-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Mluvil jste o tom, že dokončování domu bylo poměrně dramatické a stěhování také. Cítíte, že z vás už spadla veškerá tíha? Už máte všechno hotovo?

Před tři čtvrtě rokem jsem si  neuměl představit, že budeme konečně bydlet. Poznal jsem, že hrubá stavba je jen zlomek toho, co mě čeká potom. Stavba jako taková není nic složitého, ale skloubit všechny dodělávky je zdlouhavé. Z původního termínu dokončení v květnu bylo září, pak listopad a nakonec jsme se stěhovali dva dny před Štědrým dnem.

Opravdu před Štědrým dnem? Jak jste to zvládli?

Musím přiznat, že přítelkyně Simona byla z takové myšlenky, mírně řečeno, zděšená. Vyhnal jsem jí do práce a slíbil jsem, že až se večer vrátí, všechno bude nastěhované a bude fungovat. Kdyby nečekaně nepřijel kamarád z Moravy s lahví slivovice, možná by se to i podařilo (smích). Vypadalo to, že kuchyň je hotová, ale večer jsem zjistil, že plyn ani elektrika, kterou tu máme, nebyla zapojená. Asi tušíte, jak reagovala přítelkyně. Prohlásila, že jediné co funguje, jsou dveře, které máme od SAPELI, a proto se za ně zavře a nemám na ní zkoušet ani ťukat. Všechny ženy pochopí, že den před Štědrým dnem se může stěhovat jenom chlap…

Jak byste popsal styl, který kraluje vašemu novému bydlení?

Mám rád čistý bílý styl, což ale určitě neznamená studený a strohý. Doladili jsme ho přírodními tóny, které prostor zútulňují a projasňují, někde jsme si lehce pohráli s kontrasty. Snažili jsme se přitom držet rad bytové designérky Ing. arch. Zuzany Matelové z projektu Umíme udělat domov. Pravidlo zní, že by se v domě měly objevovat maximálně tři odstíny dřeva. Ctily jsme světlé odstíny, a to na dveřích, bílou barvu na kuchyni a do světlého tónu vyměníme i nevyhovující podlahu. Předsíňka je směřována do provensálského stylu. Světlou máme i pohovku a schodiště spojující obývací pokoj s druhým patrem. Přírodní motiv imitace pískovce dominuje stěně v obývacím pokoji, ke kterému plánujeme připojit zimní zahradu jako jídelnu. Do kontrastu s celkovým bílým a béžovým laděním jsme zasadili imitaci dřeva na dlažbě a kamenné obklady v koupelně připojené k ložnici. Kuchyň doplňuje kontrastně tmavší barový pultík.

Když jme procházeli vaším domem, říkal jste, že při zařizování domu jste mysleli hlavně na vaši roční dcerku. Jak se to projevilo?

Přizpůsobit bydlení naší malé bylo samozřejmě to primární. Kromě holčičího pokojíku jsme mysleli hlavně na bezpečnost. Schodiště jsme opatřili bezpečnostními brankami. V prosklených dveří je kalené sklo, které se v případě nehody nerozbije na klasické ostré střepy. Všechny nízké ostré růžky kryjí oblé chrániče. Do budoucna si hodlám přisvojit menší koupelnu a holkám nechám hlavní koupelnu. Takže budeme mít doslova pánskou a dámskou variantu.

A jakou místnost jste si v domě nejvíce oblíbil vy?

Doslova zbožňuji malé atrium s bílým kobercem v druhém patře a čtyřmi dveřmi do pokojů. Rozjasňuje to tu střešní světlík a velké zrcadlo naproti schodům. Mám rád tu chvíli, kdy vstupuji do ložnice a vidím zvláštní papírový lustr a dva oblíbené obrázky na stěně. Těším se také, až si zařídím malou dílnu pro modelářství. To bude takové moje zázemí, kam se schovám a odpočinu si.

Myslíte, že už jste se už  dokázali v novém době zabydlet?

Stěhoval jsem se s pocitem, že některé věci musí člověk stihnout hned – koupit, udělat nebo zařídit. Brzy jsem ale přišel na to, že v domě je to úplně něco jiného než v bytě. Zabydlujete ho tím, jak v něm žijete a tou dobou, kterou v něm trávíte. Postupně v domě dotváříte věci tak, aby všechno souznělo. K tomu vám pomáhají dané prvky, tzn. stěny, dveře, kuchyň a koupelna. Od nich se všechno časem odvíjí a se vším není potřeba spěchat. Důležité je cítit se tady jako doma a to už určitě říci mohu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme příjemné bydlení Vám i vaší rodině!

Liv.
Foto: Sapeli

23.7.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist