Jak bydlí slavní: Lance Armstrong

V našem seriálu vám představujeme domy slavných osobností, kterým se zařizováním a občas i výběrem nemovitosti pomáhali designéři. Dnes se podíváme do domu sedminásobného vítěze Tour de France, který nemá rád, když mu někdo říká, jak má bydlet. Takže, jak bydlí slavný Lance Armstrong?

128317-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Tento nádherný dům, nebo spíše ranč,  leží v Texasu a samozřejmě není jediným majetkem Lance Armstronga.  K ranči patří i jezero s  přírodním vodopádem. Dům je zasazen do přírody a byl postaven roku 2003. Má čtyři ložnice v hlavním domě a v hostinském další tři. V přízemí je otevřená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem a dohromady tvoří velkou místnost, kde se odehrávají večeře s přáteli a společná posezení. V patře je , kromě ložnic, speciální pokoj na poslouchání hudby a sledování televize. Má zabudovaný unikátní zvukový systém a v křeslech jsou čidla, která reagují na zvukové vlny. Pokud tedy Lance sleduje film, kde hlavní hrdinové letí letadlem nebo jedou nákladním autem, zvuk je přenášen do čidel a ty se začnou pohybovat a vlnit.

Dům je zařízen v rustikálním stylu, většina nábytku a materiálu použitého na obklady je přírodního charakteru.  Dominuje  tmavé dřevo v nábytku společně se světlejším, ze kterého jsou tvořeny trámy a stropní podhledy a z obkladových materiálů je použit pískovec. Hlavně v ložnici dodává místnosti jedinečnou atmosféru. Desítky oken různých tvarů zaručují, že si Lance užívá nádherného výhledu do okolní přírody.

Venkovní část domu zahrnuje posezení s grilem, lehátka, bazén a zakrytou posilovnu, kde Lance pravidelně trénuje na trenažérech, které byly vyrobeny na zakázku. Nechal si také zbudovat necelých 12 kilometrů  cyklistické dráhy se speciálním povrchem okolo pozemku.

Pokud se vám dům líbí, můžete se inspirovat zvoleným kamenným obkladem v ložnici. Je to totiž nový trend pomalu přicházející i k nám. Budeme se mu detailněji věnovat v některém z příštích článků.

Sabrina Harisová
Foto: luxist.com

26.8.2010 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist