Jak bydlí slavní : John Travolta

John Travolta je americký herec, kterého není třeba příliš představovat. Před mnoha lety zazářil v Pomádě a Horečce sobotní noci, po několika neúspěšných počinech byl obsazen do filmu Pulp Fiction a tím se znovu vyšvihl na hollywoodské nebe, kde prozatím zůstává. Jeho láska k velkým vozům a letadlům ho přivedla na Floridu, kde si pořídil dům s obrovským pozemkem. Jak tedy bydlí slavný John Travolta?

128408-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

John oslovil designérku Sherri Jamesovou z firmy Michael James Design Team, která jejich společnou schůzku označuje jako nejkratší v její kariéře. John si vše vymyslel sám, dodal i inspirativní fotografie, obrázky  prázdných pokojů v domě a řekl: „ Takhle to chci, díky za návštěvu.“  Sherri, stejně jako zbytek týmu, se obávala, že návrhy budou příliš extravagantní a kombinace barev bláznivá. Nebylo tomu tak. Jediné, co všechny pobavilo, byly kryté stojánky pro Travoltova dvě soukromá letadla. Přál si, aby měl na ně výhled z většiny pokojů v domě.

Obývací pokoj, který má prosklenou obloukovou stěnu, pohled na zářivě bílá letadla a rozjezdovou dráhou dlouhou téměř dva a půl kilometru beze zbytku umožňuje. Rozjezdová dráha je prodloužená až k domu, protože John má rád pocit, že hned jak odloží šálek od ranní kávy, může okamžitě nastoupit do letadla a rozletět se, kam jen ho napadne. Ono to ale není tak jednoduché, protože na to, aby se  mohl opravdu rozletět, potřebuje povolení od služby řízení letového provozu.

Celý dům je zařízen velmi klasicky, ve světlých odstínech modré a zelené a dominantní je  kombinace tmavého dřeva a bílé barvy. Vybraný nábytek klade důraz na pohodlí a domáckou atmosféru. Každý pokoj zdobí mnoho bodových světel, protože se herec necítí dobře v tmavých prostorech.  Klasickou klimatizaci v celém domě vystřídaly vrtulové větráky, které korespondují s Travoltovou láskou k aviatice.  Herec se bude v nejbližší době nejspíš stěhovat, protože očekává přírůstek do rodiny, který snad zažene smutek po nedávném úmrtí  jeho syna Jetta.

Zařízení domu může být inspirací pro ty z vás, kteří mají rádi prosvětlené místnosti a pohodlí. Světlé odstíny zelené a modré v kombinaci s bílou prozáří každou místnost. Nezapomeňte však na kontrastní prvek, nejlépe tmavé dřevo nebo barevné doplňky, protože jinak bude prostor příliš fádní.

Sabrina Harisová
Foto: architecturaldigest.com, dailymail.co.uk

17.9.2010 11:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist