Jak bydlí slavní: Cher

Cher je nejen žijící extravagantní hudební ikonou, ale také herečkou a v neposlední řadě i nepsanou modlou gayů. Je známá velkým množstvím plastických operací a tím, že si ve svém úctyhodném věku 64 let na sebe klidně oblékne průhledný punčochový úbor a vyrazí předávat cenu na nejsledovanější hudební událost roku. Jak bydlí slavná Cher?

128534-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Cher se usídlila v Malibu, kde si užívá stálého sluníčka a teplého počasí. Požádala svého dvorního designera Rona Wilsona, aby z domu vytvořil italskou renesanční vilku hodnou pro částečně romantickou a částečně extravagantní duši se zálibou v historii. Její přání bylo vyslyšeno,  i když nám může připadat fotografie jídelny jako vystřižená ze scény filmu Addamsova rodina. Cher ale nikdy nedělala nic, tak jak se měla nebo jak od ní veřejnost očekávala, a tak je pro ní dům nevyčerpatelným inspiračním zdrojem.

Cher si kromě průhledného oblečení oblíbila gotický styl, se kterým v interiéru nešetřila a jako sběratelka umění dům vyšperkovala originálními obrazy a sochami, které si zajela koupit do Evropy. Pocházejí z 18 století. Zdi vyzdobila pravým kamenem a některý nábytek nakoupila z prodejních sbírek starých muzeí a hradů.

Dům je obehnán dvojím plotem, jehož části od sebe dělí téměř tři sta metrů zahrady. První plot, je stejně jako dům, zdoben oblouky na sloupech ze světlého kamene. Z terasy  má Cher  oblouky výhled do hojně osázené zahrady, kde keře a vysoké trávy maskují celozděný vnější plot. Zpěvačka tak nemá pocit, že je vězněm ve svém domě a tak nějak i své slávy.

Jako správná celebrita zaměstnává tým schopných zahradníků, kteří jí dováží keře z Itálie a Španělska. Celkový vzhled zahrady upravují šestkrát ročně. Cher má u domu samozřejmě také nekonečný bazén (jako ostatní hvězdy), který je nejspíše na seznamu věcí, které slavný člověk musí mít, aby byl in.

Pokud vyznáváte gotický styl nebo  se zajímáte o extravagantní nábytek, ale bojíte se, co by ostatní řekli, kdyby jste si v tomto duchu zařídili interiér, máme pro vás jednu radu. Neřešte to. Jestliže vás takové prostředí inspiruje a cítíte se v něm spokojení, nenechte se odradit.

Sabrina Harisová
Foto: architecturaldigest.com

15.10.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist