Jak bydlí slavní: Barack Obama

Slavní si domy vybírají podle svého vkusu nebo podle vkusu pověřeného architekta. Muž, za kterým se půjdeme podívat, je v domě pouze přechodně, ale i tak dostal možnost si ho upravit podle svého. Dům musí splňovat i bezpečnostní kritéria, protože v něm bydlí nejmocnější muž planety. Jak tedy bydlí slavný Barack Obama?

128355-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Každý prezident Spojených států má k ruce svého designéra a ten mu pomáhá přinést do Bílého domu iluzi domova. Žádných velkých změn se interiér ale nedočká, protože dům má historickou hodnotu. Z oválné pracovny se jen těžko vytvoří hranatá, a tak se spíše jedná o skladbu barev a maličkosti, které si každý prezident přináší s sebou. V případě  prezidenta Baracka Obamy  je to zapůjčená keramika  z Muzea domorodých umělců a zarámovaná řeč Martina Luthera Kinga mladšího s názvem “Mám sen“.  Prezident má na svém stole a nejen na něm zarámované fotografie své rodiny, protože jak sám říká, je rodinný typ  a podle něho se rodinné hodnoty vytrácejí.

Jako jediný prezident, možná i z důvodu finanční krize, zamítl úpravy některých salónků v domě. Slavný bytový designér Michael S Smith, který měl zakázku Baracka Obamy na starosti, byl velmi překvapen prezidentovou skromností.

Jaké luxusu si užívá prezident v Bílém domě? Vzhledem k tomu, že prezident v domě nejen pracuje ale i bydlí,  a na jeho samotného a celou rodinu jsou speciální bezpečností požadavky, snažili se předchozí designéři zakomponovat do domu místnosti na běžné aktivity normálních lidí. Kromě 16 ložnic, 132 pokojů, 35 koupelen a 3 kuchyní je k dispozici vnitřní bazén, solárium a posilovna, lékařská a zubní ordinace, televizní studio, kino, tenisové hřiště, kuželkářská dráha a hlavně podzemní úkryt proti jaderným bombám.

Pokud se vám některé prvky interiéru Bílého domu líbí, nic vám nestojí v cestě si ho udělat také. Pořiďte si starožitný nábytek, nebo jeho kvalitní napodobeninu. Místnost, ve které je stůl z masivu a starožitné křeslo i bez dalšího zařízení vypadá honosně. Jak vidíte na fotografii pod článkem, červená do interiéru rozhodně patří. V kombinaci se zlatou barvou vytvářejí iluzi luxusu.

Při pohledu na takový dům se neubráníme myšlence, co se stane, když si v jednom ze 132 pokojů zapomenete mobil?

Sabrina Harisová
Foto: home-designing.com

3.9.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist