Jak bydlí slavní: Ali Amiri

Ali Amiri se nedávno přestěhoval, ale to pro něj není žádná novinka, za 11 let co v Čechách žije, se stěhoval tolikrát, že už si ani nepamatuje na kolika místech bydlel. Pevně ale věří, že ve svém současném bytě, do kterého teď s námi nahlédnete, zakotví na delší dobu. Jak tedy bydlí slavný Ali Amiri?

121700-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Ali mě s úsměvem přivítal ve svém novém bytě s úžasnou terasou, kousíček od nákupního centra Harfa  a vyprávěl, jak předtím bydlel v jiném bytě bez balkónu a že nemá rád tmavé místnosti, do kterých nezasvítí slunce. Což mě přivedlo na otázku:

Jak se bydlí Iránu?
V Iránu jsou byty daleko větší než tady. Je to určitě i proto, že íránské rodiny mají větší počet členů a také se navzájem rády navštěvují.  Také systém pronájmu či koupě je jiný. Byt si můžete koupit na 90 let od státu. Což vám zajistí stejný, velmi nízký nájem po celou dobu užívání a vlastně máte pocit, že byt je váš.

Jaký máš vztah k nábytku a zařízení vůbec?
Líbí se mi  chytré věci, jako je třeba multifunkční nábytek, věc, která se dá použít na více způsobů. Často se dívám na pořady, kde proměňují interiér, staví domy, představují trendy a doporučují nové postupy. Miluji design a rád obdivuji hezké bydlení, zajímám se o mnoho stylů, ale já sám bohužel nemám talent na to, vše hezky složit k sobě tak, aby to ladilo.

Máš za sebou časté stěhování. Dáváš přednost nábytku z obchodu nebo vyráběnému na zakázku?
Můj táta měl firmu, kde se ručně vyráběly ložnice. Později přešli  k výrobě nádherných luxusních ložnic jako pro arabskou princeznu. Rád jsem ho pozoroval. Je neuvěřitelné, co s kusem dřeva dokáží udělat šikovné lidské ruce. Ruční výroba čehokoliv je vlastně umění, ale nebráním se ani nábytku z obchodu. Pak už jen potřebuji ženu, aby to vše krásně zkombinovala 🙂

Existují lidé, kteří jsou fixováni na určitou věc, díky které se v jakémkoliv bytě cítí jako doma. Jak je to u tebe?
Já se až tak na kusy nábytku nefixuji, ale mám jeden polštářek, který jsem dostal od kamarádky z Finska. Vozím ho všude s sebou, protože jen tak mám jistotu, že se dobře vyspím. A pak samozřejmě kytara. Je to můj nejoblíbenější předmět v bytě. Trávím v její společnosti hodně času, protože hudba je moje vášeň.

IMG_0082.JPG

Zdroj: archiv redakce
Máš nějaké vysněné místo, kde bys chtěl žít?
Kdybych si mohl vybrat, tak u moře. Je jedno kde. Miluji moře, baví mě jen tak sedět a poslouchat šumění vln.

Zůstaneš tady napořád, nebo už  přemýšlíš o jiné zemi?
V září to bude jedenáct let, co tady  žiji. Líbí se mi Praha a baví mě česká mentalita. Určitě se v brzké době nikam nechystám, ale uvažoval jsem  o tom, že bych si zde v budoucnosti pořídil dům.Prozradíš nám, co připravuješ?

Já často pracuji na mnoha věcech najednou, takže kromě učení se na atestaci, připravuji album, pracuji na scénáři a dokončuji natáčení seriálu pro slovenskou televizi. Aktuální informace o koncertech a připravovaných akcích si můžete přečíst na mých stránkách. www.amiriali.cz

Díky za rozhovor!

Čtěte také:

Jak bydlí módní návrhářka Helena Bedrnová

Jak bydlí Gerard Butler

Jak bydlí Petr Vojnar

 
Sabrina Harisová
Foto: autorka
Rozhovor zprostředkovala agentura VHOne Václava Höfflera

 

3.6.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist