Jak a kam skrýt kabely, které se nevzhledně vinou po bytě?

Televize, počítač, stojací lampy, satelit, internet… To všechno jsou přístroje a pomůcky, bez nichž si jen stěží dovedeme představit naše každodenní fungování. Bohužel se s jejich zabydlením v našich domovech pojí jeden nepříjemný problém – kam se všemi těmi kabely?

Pokud už vaše trpělivost s nevzhledně se vinoucími a všude překážejícími kabely dosáhla svého vrcholu, věřte, že existuje ještě další řešení, než jejich definitivní přestříhání.

Schovejte kabely pod podlahové lišty
S pomocí speciálních hliníkových či plastových lišt pro vedení elektrických kabelů od počítače nebo telefonu můžete schovat velké množství kabelů pod podlahu nebo případně i na zeď. Tyto lišty mají navíc dvojí funkci. Kromě toho, že pod ně snadno schováte veškeré kabely, mezi nimiž se neustále usazuje prach a zakopáváte o ně, slouží tyto lišty také jako prevence poškození těchto kabelů. Instalace lišt se vůbec nemusíte obávat, protože je velice snadná. Lištu stačí přilepit lepidlem nebo přivrtat hmoždinkami k podlaze či na stěnu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Pouzdro na kabely
Obdobnou funkci jako ochranné lišty splní v interiéru další pomocník, kterým je pouzdro na kabely. Do pouzdra velmi snadno ukryjete například elektrické rozdvojky či prodlužovačky, kterých je asi v každé domácnosti čas od času třeba. Stejně jako v případě kabelů se do prodlužovaček ochotně usazuje prach a špína a občas také lákají domácí mazlíčky k okusování. Proto je ukrytí kabelů a elektrických rozvodů také otázkou bezpečnosti.

Zorganizujte si kabely
Některé kabely jako jsou kupříkladu ty, které se pojí k užívání notebooků, prostě pod lištu neschováte. Co tedy s nimi? Někdy je stačí jen správně zorganizovat. Nad spletí kabelů tedy můžete snadno vyhrát také s dalším šikovným pomocníkem, kterým jsou různé navinovací organizátory. Velmi snadným pohybem na tyto chytré pomocníky navinete dlouhé šňůry a kabely od počítačových myší, mobilních nabíječek či často otravně zamotaných sluchátek.

kabely%205.jpg

Zdroj: archiv redakce

Kabely jako dekorace? Jde to!
Pokud se vám v některých případech nezdá nástěnná lišta jako estetické řešení vašich potíží s kabely, ještě se nevzdávejte. Zkuste kabely jednoduše zapojit do interiéru a udělejte z nich dekorace. Jde to velmi snadno, potřebujete jen pár šikovných rukou a inspiraci. Vyzkoušejte třeba připevnit kabel nenápadnými úchytkami ke stěně a na tyto úchytky si vytvořit z papíru či přímo namalovat na stěnu dekorativní lístky. Touto lehkou inovací vyřešíte potíž s nevzhledně se vinoucím kabelem a navíc získáte originální dekoraci, které vnese svěží vítr do vašeho interiéru.

Čtěte také:

Výrazné barvy v interiéru – jak je používat?

Klávesové zkratky v interiéru? Ano a navíc stylově!

Japonský design do vašeho interiéru – inspirujte se

Klára Beščecová
Foto: Freshome.com, Unplggd.com, Slips.co.uk, Spartmenttherapy.com, Ohgizmo.com, Familyhandyman.com

16.7.2011 9:35

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist