Izolační tapeta – a mrazy nemají šanci

Byla vám v průběhu letošní zimy skutečně zima? Podle předpovědí nás podobně nízké teploty čekají i v příštích letech. Proto zkuste popřemýšlet o izolační tapetě, která odráží teplo a pomáhá jej držet tam, kde si ho nejvíc přejeme – doma.

127666-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Izolační tapeta je novinka, kterou můžete s trochou fantazie považovat za zimní bundu vašeho topení, se vyrábí z materiálu Neopor. Jedná se o polystyren s částicemi grafitu, které odráží tepelné záření. Snižují tak tepelné ztráty a tím pádem i náklady na vytápění. Kromě toho dokáže tapeta zlepšit klima v interiéru.

Izolační tapeta izoluje jako 8 cm silná stěna

Výrobci tvrdí, že nová izolační tapeta umí izolovat jako cihlová zeď tlustá 8 a půl centimetru nebo panelová zeď o tloušťce 26 centimetrů. Sama tapeta je přitom tlustá pouze 4 milimetry, proto ji můžete bez problémů nalepit na stěnu. Použijte polyakrylátové lepidlo na bázi vody, kterým se lepí i klasické tapety.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

Kam izolační tapetu nalepit, abyste z jejích vlastností vytěžili co nejvíce? Hodí se k izolaci celých místností, ale i do jejich částí: do studených výklenků, za radiátory místo hliníkových folií, nebo za kamna. Zároveň slouží jako podklad pod všechny typy klasických tapet a vyrovnává nerovnosti ve stěně.

Více druhů – kam který?

Existuje více druhů izolačních tapet, proto se vždy poraďte s odborníky, kterou kam nejlépe nalepit. Hliníkem laminovaná varianta tapety se hodí k izolaci vyhřívaných výklenků, lepenkou laminovaná varianta zase k izolaci vnitřních stěn. Ty jsou pak na dotyk teplé.

Nemusíte se bát, že byste ji spálili od kamen nebo od topení, odolává totiž teplotám až do 75°C a co se týče hořlavosti, podle normy DIN EN 13501-1 se izolační tapeta řadí do třídy E. Cena tapety je zhruba 300 korun za desetimetrovou roli.

Další informace a inspirace ve článku Uvažujete o zateplení domu? Zkuste ovčí vlnu!

Martina Tlachová
Foto: basf.cz, profimalby.cz, tapety.cz, ekotherm-servis.cz, tapetydobytu.cz

26.3.2010 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist