Investujte do kvalitní a výkonné klimatizace. V létě ji oceníte

Pokud vás během letních měsíců trápí vysoké teploty v interiéru, je na čase se poohlédnout po vysoce účinné klimatizační jednotce. V posledních několika letech se technologie zdokonalily, a proto jsou klimatizace úsporné, dokonce zajistí lepší proudění vzduchu v místnostech a lepší regulaci vlhkosti. V následujících řádcích vám prozradíme, na co se při výběru zaměřit, abyste neprohloupili.

titulka-1100x618.jpg Zdroj: depositphotos.com

Přestože si to možná ani neuvědomujete, klimatizace vám poslouží po celý rok, nikoliv jen během letního období. Některé totiž dokážou i vytápět.

Klimatizace čistí vzduch

V případě, že máte klimatizaci starou už více než deset let, je na čase se poohlédnout po moderním modelu, protože už zřejmě není tak účinná, jak očekáváte. Části klimatizační jednotky, které dříve pracovaly velice dobře, mohou být pomalé. Stejně tak někdejší klimatizace do bytu spotřebovává spoustu energie, a proto je vhodné investovat do úspornějšího řešení.

Jestliže má klimatizace do domu pracovat efektivně, je potřeba při výběru zohlednit i velikost prostoru, který chcete ochladit. Novodobé klimatizační jednotky jsou účinné i šetrné k životnímu prostředí, fungují jako čističky vzduchu i zvlhčovače. Záleží na tom, co od zařízení očekáváte, a podle toho můžete konkrétní model vybírat.

Jaké druhy klimatizací existují?

Klimatizace se rozdělují na několik základních kategorií, a to podle toho, jaké mají funkce a jak vypadají. Podle finanční náročnosti se dělí na tři skupiny, a to mobilní, okenní a nástěnné. Jak už samotný název napovídá, mobilní klimatizaci si můžete přesouvat z místnosti do místnosti. Nevyžaduje žádné stavební úpravy a její manipulace je jednoduchá.

Další možností jsou okenní klimatizace vyznačující se snadnou montáží. Instalují se do předem připraveného otvoru ve stěně, případně okenním rámu. Snad nejvíce komfortní a efektivní jsou nástěnné klimatizace, které jsou prostorově nenáročné a chlubí se přívětivým designem.

 

14.6.2022 10:53 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist