Intimní a ještě intimnější toaleta?

Hranice a míra intimity je přirozeně věcí zcela individuální. Jsou lidé, pro které patří toaleta zcela automaticky do koupelny a jiní si nedovedou její používání představit mimo uzavřenou a vyčleněnou místnost. Existuje ale i jiné řešení typu schovaná a vlastně vystavená toaleta.

Toalety nejsou příliš častým tématem článků o bydlení a už vůbec ne přátelských či jiných rozhovorů. O toaletách se z pochopitelných důvodů mlčí a většinou se těmi „pochopitelnými“ důvody míní právě ona intimita, ke které člověk nepotřebuje žádné svědky. A někteří uživatelé mohou jít takříkajíc „ještě dál“ a nechat si sice toaletu v koupelně, ale zároveň ji schovat a přesto ji ponechat vystavenou na odiv. Zní to jako ze známého příběhu o chytré horákyni, která nebyla nahá ani oblečená, ale v tomto případě jde o mnohem prozaičtější pozadí věcí.

Bydlení Citi Live

Problematizování umisťování toalety v koupelně se děje většinou z důvodů přítomnosti nepříjemných pachů, které pak mohou celou místnost naplnit a do jisté míry ji tak z pohledu některých uživatelů dokáží na nějakou chvíli vyřadit z provozu. Je to žinantní tématika, ale je reálná a každodenní. Toaleta z řady Citi Life výrobce Villeroy and Boch tyto problémy sice neřeší, ale zajímavým a elegantním způsobem schovává toaletní mísu pod sedák lavice.  Jejíž přítomnost prozrazují pouze armatury, které ale dokáží splynout např. s keramickým obkladem stěn koupelny. Pokud vám tedy nyní milý pohled na toaletu a její příslušenství, můžete věc vyřešit tímto způsobem.

Moderní toalety – velká fotogalerie

Red.
Foto: Villeroy and Boch

6.3.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist