Interiérové proměny: před a po

Každý, kdo má rád svůj domov se také neustále snaží jej zvelebovat a zkrášlovat. Ne všichni ale mají dokonalou představu o tom, jakým přesně směrem by se měla rekonstrukce ubírat. My pro vás máme 4 tipy, jimiž se můžete inspirovat.

Přeměna č. 1 – Koupelna
Rodinná koupelna obvykle bývá tvrdým oříškem při každé rekonstrukci. Obzvláště v případě, nepatří-li tato místnost k nejrozměrnějším. I s malou koupelnou se však dají dělat zázraky. Jak můžete vidět na obrázku, majitelé původní koupelny se dopustili zásadní chyby v tom, že celý prostor ještě zmenšili nevhodným koupelnovým nábytkem. Tím, že samostatná skříň, nesoucí dvě umyvadlové mísy, má klasické zakončení v podobě boční stěny, vznikl vedle ní nikterak nevyužitelný prostor. Po rekonstrukci byla umyvadlová, nosná skříň vyměněna za umyvadlovou desku, sahající od stěny ke stěně. Pod deskou tak vniklo daleko více místa pro úložné porstory. Vzhledem k tomu, že je koupelna sama o sobě tmavá, byla naprosto nevhodná lampa odstraněna a nahradila ji bodová světla, která se perfektně odráží v průhledných, umyvadlových mísách.

Přeměna č. 2 – Ložnice
Původní manželská ložnice měla hlavní nedostatek, v podobě nesmyslně umístěného paravánu, který místnost ještě zmenšoval. Paraván byl odstraněn a i stěna se posunula – sice na úkor velikosti haly, ale ku prospěchu ložnice. Dalším problémem a zároveň požadavkem majitelů bytu bylo světlo. Přáli si (zcela pochopitelně) daleko více denního světla, nežli se jim dostávalo. Vzhledem k tomu, že pod okno ještě bezpečně zasahoval balkon, mohli si majitelé dovolit udělat z klasického okna dveře, vedoucí ven. Nyní je na balkon možno vstoupit jak z ložnice, tak i z vedlejšího obývacího pokoje.


Přeměna č. 3 – Druhá koupelna
Druhá koupelna v domě skýtala daleko větší výhody, nežli ta předešlá. Díky oknu zde byl dostatek denního světla, ale i možnost pravidelného větrání. Tato koupelna náleží k pokoji sester, dvacetiletých dvojčat. Přáli si zářivou, moderní a především bílou koupelnu. Přání se jim splnilo. Stačilo jen umyvadlové mísy umístit pod okno a v podstatě je zaměnit s původním umístěním vany, jejíž pozice pod oknem není příliš výhodná. Těžký, dřevěný nábytek nahradily kusy ve vintage stylu. Strop je doslova plný světel. Kromě klasických bodovek si zde našly místo také velmi stylové lustry, umístěné přímo nad umyvadlovými mísami.


Přeměna č 4 – Pracovna
Na původní pracovně se znatelně podepsalo to, že ji majitelé již při zařizování bytu neměli kam umístit. Stará a nepohodlná židle se tísní v prostoru, takřka metr na metr. Celá přeměna domácí pracovny spočívala v zakoupení velké, hluboké skříně, kam se umístily police a na vnitřní stranu dveří byly zase připevněny drobné košíky a jiné chytré úložné prostory. Starou, masivní židli nahradila daleko lehčí, otočná, kterou lze kamkoliv uložit i v případě, že se pracovnanevyužívá, a to aniž by překážela.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Čtěte také:

Inspirace: Veselé maličkosti pro zpestření interiéru

Pruhy a proužky – super jarní trend

Proměny obývacího pokoje – foto před a po

Text: Lucie Sýkorová
Foto: design4today.com, brentmurraybuilders.com, trinteriors.com, ronenbekerman.com, championconstructionnj.com

30.5.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist