Interiérové proměny pomocí kusových koberců

Vypadá to, jako by celoplošným kobercům v běžných domácnostech už skoro odzvonilo. Ale pozor! To se netýká koberců obecně. Naopak. Kusové koberce se stávají čím dál tím populárnější a zdá se, že se jim úspěšně daří nahradit své větší kolegy.

zanotta_sofa-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Molteni

Menší, ale praktičtější

Není divu, že se většina hospodyněk přiklání spíše k nákupu kusového koberce. Jeho údržba je totiž výrazně snazší, než je tomu u koberce přes celou místnost. Navíc (protože s ním lze snadno manipulovat) se pod ním dá lépe udržovat čistota, jako je třeba vytírání podlahy. Tím pádem ho můžete také kdykoli vyklepat či v případě potřeby z něj odstranit špínu a skvrny.

Další výhodou je, že jsou v současné době k výrobě koberců používané velmi kvalitní a odolné materiály. Jejich povrch proto jen tak nepoškodí, ale ani na něm tak snadno neulpí špína, jako tomu bylo ještě před pár lety. Proto kusové koberce najdou své místo nejen v jídelních koutech, ale třeba i přímo u kuchyňské linky. To ocení zvláště obyvatelé starých, chladných budov, kde je na zemi klasická dlažba bez podlahového topení.

Skvělý designový doplněk

Kusovým koberců však nefandí jen praktické hospodyňky. Spoustu příznivců mají také v řadách interiérových designérů. Aby taky ne.

Vždyť vhodně zvolený kusový koberec se snadno stane atraktivním bytovým doplňkem, který má navíc své praktické výhody. Zútulní a zateplí prostor, přičemž díky bohatému výběru barev i vzorů pomůže s vhodným členěním prostoru. Pomocí geometrických obrazců, obyčejných pruhů apod. navíc místnost opticky rozšíříte, nebo naopak prodloužíte.

Domov stokrát jinak

Není tedy pochyb o tom, že kusové koberce mají v současných interiérech svou nezastupitelnou úlohu a že záleží jen na vás, zda si vyberete pro svůj byt ten pravý kousek. A o tom, že pomocí kusového můžete na první pohled proměnit svůj byt, aniž byste pohnuli s ostatním zařízením či dekoracemi, se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.

3.7.2018 10:30 | autor: Ivana Kukalová
Více o tématu: bytkobercekusové koberce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist