Interiérové momentky – inspirace a tipy

Vybavit svůj obytný interiér. Vyřešit své bydlení. Nakoupit nábytek a rozhodnout se. Vybrat si styl a konečně si odpovědět na otázku, jestli bude byt takový a nebo jiný…. nechybí vám k  tomu něco? Inspirace? Máme pro vás několik „interiérových momentek“.

Interiérové momentky jsou inspirací, kterou zachytil objektiv fotoaparátu, aniž si možná uvědomoval, na co se dívá. Jak se vlastně postavit k problému vybavení vlastního interiéru?

Obecné úvahy jsou pro běžného čtenáře asi příliš akademické. Zkusme konkrétné příklady tak, jak je ilustrují náhodně vybrané fotografie umístěné pod článkem.

interiérové momentky, inspirace a tipy (viz obrázky pod článkem):
1. žijete v malé garsonce a řešíte doma problém s prostorem? A zkoušíte použít patrovou postel? Zkuste z této „nouze“ udělat přednost a podívejte se, jak se dá na několika málo metrech čtverečních udělat obývací pokoj i s ložnicí dohromady.

2. je váš problém opačný a máte dostatek prostoru? Žijete v mezonetovém bytě? Podkrovním bytě? Podívejte se, jak se dá elegantně vyřešit umístění schodiště, které se dokáže stát nejen nutnou praktickou součástí bytu, ale zároveň i atraktivním doplňkem v kvalitě artefaktu.

3. pohrajte si s barvami, které promění obyčejný byt a obyčejný nábytek v něco, co vám bude mnohem bližší. V barvách se můžete takříkajíc projevit. Podívejte se, jak se ze „studeného“ pokoje stala málem dívčí místnost a to jen pomocí barvy na zdi, bleděmodrému potahu sedačky a roletě. Je to jednoduché.

Velká fotogalerie moderních interiérů

4. máte jeden velký prostor a chcete ho „přepažit“ ? Uvažujete o mobilní stěně nebo posuvných dveřích? Zkuste normální látkovou stěnu, kterou roztáhnete a složíte stejně snadno, jako roletu. Na východě (Japonsko) je takové řešení běžné.

5. interiér je možné ozvláštnit různě, ale mnoho ozdob také nevypadá dobře. Zkuste si vystačit s tím, co v interiéru tak jako tak musí být a pohrajte si např. se vchodovými dveřmi. Podívejte se na níže přiloženou fotografii a uvidíte, jak se zdobné zárubně postaraly o výjimečný efekt.

6. postel, gauč, jídelní stůl a to vše na malém prostoru. Takové řešené je spíše pro mladý bezdětný pár,ale může být inspirací i z jiného důvodu. Všimněte si, jak v místnosti, která je prostorově „chudá“ velmi velkoryse hraje hlavní roli žlutá barva, která jakoby prostor zvětšovala – osvěžovala.

Další interiérové momentky najdete v magazínu příští týden, ale inspiraci pro tvorbu vlastního interiéru můžete najít už teď ve článku Dva TIPY pro kuchyň s jídelnou

Red.
Foto contemporist.com

13.11.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist