Interiérové dveře s moderními vlastnostmi

Rekonstruujeme byt, stěhujeme se anebo dostavíme své vlastní bydlení a najednou máme pocit, jako by se nám do interiéru nehodily žádné dosud známé typy dveří. Všechny nám připadají zbytečně mohutné, nepraktické a navíc designově naprosto out. Co s tím? Řešením jsou speciální interiérové dveře s doslova neuvěřitelnými vlastnostmi.

133755-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv redakce

Potřebujete, aby vaše dveře splynuly s okolím? Máte doma malé děti a bojíte se jejich přespřílišné kreativity? Chcete, aby vaše dveře materiálově ladily s nábytkovým uvybavením vašeho byt?  Nutně potřebujete relaxovat v klidu a ono to nejde ani za zavřenými dveřmi? Na každý problém je tu řešení.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Novinkou na trhu jsou takzvané kartonové dveře, ty si jistě oblíbí hlavně děti, které se mohou se svými kresbami vyřádit na tomto typu dveří do sytosti. A pokud děti nemáte, můžete si takové dveře dotvořit sami, podle svého osobního návrhu. Kartonové dveře jsou navrženy takovým způsobem, aby se mohly natírat anebo opatřit tapetou ve stejném provedení, jako jsou okolní zdi. Umožňuje to právě speciální povrch – impregnovaný karton. Letos tento typ dveří uvedla na trh firma Sapeli.

Dveře, kterým se říká americké, vytvářejí skvělou souhru dveřního kompletu. Existují totiž dveře bezfalcové, které splývají do jedné roviny. Následuje ještě vyšší stupeň kompaktnosti dveří, které díky speciálním zárubním dokonale lícující se dveřmi i se stěnou.

Sjednocení vzhledu dveří například s obkladovým panelem stěny, s topením, nebo s vestavěnou skříní je v současnosti snadno dostupné.  Stejný dekor pro dokonalé sladění lze použít jak na dveře, skříň i na její vnitřní křídla případně i na vnitřní stěny skříně.

Dalším moderním trendem jsou posuvné interiérové dveře. Posuvné mohou být ve stěně i po stěně. Pro dveře jejichž posuv je ve stěně, jsou určeně speciální pouzdra, která mohou mít příčku zděnou, ale i ze sádrokartonu. Standardně je nabízena výška 197 i 210 cm, ale samozřejmě je možné objednat i atypické výšky. Zručný kutil dokáže takové stavební pouzdro do zdi zabudovat sám. Tichý dojezd u tohoto typu dveří zajišťuje vnitřní pojezdová liště z kvalitních slitin hliníku.

Posuvné dveře po stěně potřebují větší volný prostor, a to na stěně vedle dveří, ve směru, kam budou posunovány. Toto provedení dává vyniknout i křídlu dveří. Tato varianta umožňuje využít speciální kování, které je zcela skryto pohybem dveří směrem na stěnu. Dveře se dají využívat jak s obložkovou zárubní, tak i bez ní. Pokud hodláme dveře zamykat, musíme použít dorazový hranol. Výhodou je to, že horní garnyž se dá efektně sladit s povrchem dveří a navíc všechny typy posuvných dveří umožňují bezbariérovost.

Nejčastěji se s posuvným typem moderních dveří setkáváme v šatnách, také v ložnicích anebo kuchyních. Využít se však dají i v mnoha dalších prostorách jako například v koupelnách, chodbách, obývacích pokojích, halách atd.

Zuzana Bohdalová
Foto: homedesignsweb.com, cliquefacil.net, nostruapartament.blogspot.com, fopple.com, bestdoordesignideas.com, decoracion-interiores.net, homester.com.ua, digsdigs.com, thisarchitecture.com, wiskha.com, houzz.com,  oorban.com, theluxhome.com, feelthehome.com, slidingclosetdoorhardware.net, interiorarcade.com, decorationtrend.com, sunfold.com

4.9.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist