Interiérové dveře jako designový prvek

V současné době se sice můžete setkat i s byty, které mají otevřenou dispozici, takže v nich interiérové dveře nenajdete. Ale navzdory těmto výstřelkům se doma bez dveří většina z nás neobejde. Při jejich výběru však už nemusíte spoléhat ani na unifikované rozměry ani na klasické dřevodekory. Jak tedy vlastně vypadají moderní dveře?

19dvere_master_door_s_tapetou_skryte_zarubne_aktive_foto_zdroj_jap_future-1100x618.jpg Celá galerie 37 Zdroj: JAP Future

Jako obraz

Dveře s obrazovým motivem podle vašeho přání jsou opatřené některou ze speciálních povrchových úprav (jako jsou například Grafosklo či Sapglass) a v interiéru budou velice atraktivním doplňkem. Rozhodně však v tomto případě zapomeňte na pravidlo, že by měly být všechny dveře v bytě stejné. Zvláště toužíte-li po výrazném motivu, určitě jedny či dvoje bohatě postačí.

Jako zrcadlo

Dveře suplující zároveň zrcadlovou plochu oceníte zvláště v malém či tmavém bytě. Určitě jste slyšeli o tom, že zrcadlo opticky zvětšuje a prosvětluje prostor. Přesto i v tomto případě se mějte při množství na pozoru. Zvláště máte-li v místnosti několik dveří, mohli byste si tam připadat jako v zrcadlové síni.

Jako kov

Povrch dveří, který má podobu zlatého či metalického, ale třeba i zrezivělého kovu působí velmi pěkně. Výhodou je, že tuto plochu můžete sladit s ostatními doplňky nebo pomocí ní ozvláštnit například předsíň nebo koupelnu. Dveře v provedení plech rez ocení zvláště majitelé industriálních interiérů, zatímco zlato se hodí spíše ke stylu glamour.

Jako kámen nebo betonová stěrka

Přírodní materiály jsou stále v kurzu, takže zvláště v interiérech v přírodním nebo ve skandinávském stylu, případně i v industriálním interiéru najdou své místo dveře s povrchem připomínajícím například kámen nebo beton.

Jako látka

Chtěli byste své dveře raději „potáhnout“ látkou? Ale je vám jasné, že klasická tkanina by byla nepraktická a její životnost by asi taky nebyla valná? Můžete si ale pořídit dveře rovnou s povrchem připomínajícím látku. Tohoto efektu docilují výrobci podobným způsobem, jako je tomu u dveří imitujících různé přírodniny –  pomocí CPL laminátu. Jedná se o odolný laminát, jehož povrch díky speciálnímu zpracování v tomto případě věrně napodobuje len.

Jako úkol z geometrie

Chcete ve svých dětech pomocí interiérových prvků podnítit lásku ke geometrii? Nebo zbožňujete retro styl? Pak byste měli uvažovat o dveřích s geometrickými obrazci. Mohou se stát pouhým doplňkem koberců či dlažby v podobném dekoru, nebo naopak můžete zvolit výrazné barevné kombinace a získat tak praktický solitér, který přitom v místnosti nezabírá žádné místo.

Jako noviny

Památkou třeba na vaše zahraniční cesty mohou být celoskleněné dveře s digitálně potištěnými jmény světových metropolí. Se stejným motivem lze vyrobit i celoskleněnou stěnu, kterou můžete funkčně oddělit dvě místnosti nebo obložit zeď či kuchyňskou linku. Tento dekor se hodí nejen do černobíle laděných interiérů, ale určitě nadchne také teenagery, kteří si rádi pořídí tyto trendy dveře do svého pokoje.

A co si třeba naopak pořídit tajné dveře?

Každému se holt líbí něco jiného. Někdo vystavuje dveře na odiv, někdo je chce naopak skrýt. V tom případě můžete nechat dveře dokonale splynout se zdí. Docílíte toho díky skryté zárubni zapuštěné do zdi a jednotné tapety. Některé typy těchto dveří jsou dodávány se speciální kartonovou povrchovou úpravou, takže možné je dveře i stěnu dodatečně polepit tapetou nebo přetřít běžnou nátěrovou barvou pro interiér. V tu chvíli dveřní křídlo dokonale splyne barevně i materiálově se zdí a vás nebudou tyto téměř neviditelné dveře ničím rušit.

 

24.10.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist