Interiérové dekorace z chryzantém aneb podzim nemusí být smutný

Ozdobit určitý prostor, dům či byt, znamená zkrášlit interiér s ohledem na jeho charakter. Pomocí květin můžeme vytvořit úžasnou dekoraci stolu při slavnostním obědě anebo zkrátka jen ozdobit pokoj, ve kterém trávíme podzimní večery, kdy se brzy stmívá a my chceme spočinout pohledem na něčem pěkném a poutavém v době, kdy se za našimi okny rozprostírá už jen tma.

120805-1100x618.jpg Celá galerie 50 Zdroj: archiv redakce

Klasickými místy pro umístění květinových aranží v interiéru jsou konferenční stolky, nízké skříňky, komody, okenní parapety nebo krbové římsy. Na oknech můžeme využít styl květinové kaskády, která nechává volný průhled přes okna, jelikož květiny volně splývají z aranžmá na stěnu pod oknem.

Velká fotogalerie podzimní inspirace jen pro Vás!

Tedy nejen stoly, ale také okna mohou být ozdobena nejrůznějšími půvabnými květinovými dekoracemi z chryzantém. Rostlinný materiál u okna upoutá mnohem častěji než kdekoli jinde, neboť okna v každé místnosti přirozeně přitahují naši pozornost. Květinové dekorace mohou být tedy velmi působivými slavnostními dekoracemi našeho interiéru. Při instalaci případně výrobě květinových dekorací na okno dbejte především rozměrů okenního parapetu a velikosti parapetní desky.

Dbáme samozřejmě na to, aby všechny součásti dekorace instalované v interiéru byly stabilní, pevné a naprosto bezpečné. Nikde nesmí tyto dekorace omezovat průchod bytem, nesmí nic zašpinit ani poškodit nábytek.

S ohledem na účel či událost, pro kterou je dekorace připravována, je nezbytné zajistit její dostatečnou trvanlivost. U dekorací z chryzantém se však nemusíte obávat. Tyto květiny samy o sobě mají trvanlivost velmi dlouhou. K chryzantémám jako k podzimním květinám se nejlépe hodí další podzimní materiály, odkvétající trávy, šípky, zralá okoličnatá květenství, pěkně vybarvené listy, případně mohou být doplněny dalšími podzimními květinami, jako jsou například jiřiny, vřesy, hortenzie atd. Společně s mechem, kaštany, suchým listím, barevnými plody třezalky, či květenstvím kopru a dalšími typicky podzimními přírodninami mohou taková aranžmá přetvořit náš byt na kouzelné místo s neopakovatelnou atmosférou.

Nástěnné dekorace – velká inspirativní fotogalerie

 

nastenne-dekorace-fotogalerie-inspirace.jpg

Zdroj: archiv redakce

Na interiérovou květinovou dekoraci lze využít různé dekorační techniky, například partery, věnce, kytice, závěsy na zeď či lustr, aranžmá mohou být vypichovaná do podložek, tvořit kulaté či jiné tvary kytic, které vypadají nejpůvabněji ve sklenicích z průhledného skla. Dají se doplňovat bělenými kousky dřeva či přirozeně zajímavě zbarvenou a tvarovanou kůrou, bobulemi navlečenými do spirály na drátek atd. Velmi přívětivě a hřejivě působí aranžované koule, na kterých byla použita barevná plsť v kombinaci se stuhami a vlnou.

Pamatujme na to, že květiny nepřinášejí pouze potěšení, ale i radost do našich domovů a s tím související zdraví. A vždycky je přece lepší variantou jít si pro své zdraví do květinářství nežli k lékaři či do lékárny.

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: florint.org, facebook.com

7.10.2013 1:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist