Interiér, ve kterém se bude dobře bydlet

Bydlení by mělo být především pohodlné, příjemné a také odpovídat životnímu stylu a vkusu majitele. Je to tak samozřejmé a přitom jsou takové interiéry stále ještě vzácností. Architekti ze studia Kunc Architects si ale vytkli za svůj cíl právě tyto základní cíle. Podívejte se na jejich nejnovější realizaci.

Dnes vám představíme byt, který neslouží k bydlení, ale k reprezentaci. Jde o ukázkový interiér rezidence Vltava, bytového domu na břehu řeky. „Bydlet jako o dobré dovolené“, to je hlavní heslo ateliéru AKA. „Rozumíme totiž nejenom domům a bytům, ale taky od začátku jakékoliv spolupráce pečlivě nasloucháme jejich budoucím majitelům. Povídání si, to je základ všech příběhů. V tomto duchu jsme také navrhli ukázkový byt Rezidence Vltava,“ říká architekt Michal Kunc.

Hlavní obytný prostor vznikl spojením kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Přesně v konceptu severského způsobu bydlení byla za hlavní barvu zvolena bílá, doplněná detaily černé a přírodního dřeva.

Kuchyňská část je od zbytku prostoru oddělena sádrokartonovým podhledem, do něhož jsou po obvodu zabudovaná led světla. Kuchyňská linka v bílém lesku je doplněna černou pracovní deskou a dřevěnými policemi. Kuchyňský ostrůvek vystupuje z jídelního stolu. Osvětlují je černé lampy ve stylu průmyslového designu, také židle jsou černé.

Jednoduchý bílý závěs zakrývá okno táhnoucí se po celé délce prostoru. Neruší, nepodbízí se, a přesto je důležitý. Naproti lince se rozkládá pohodlná rohová sedačka bílé barvy, doplněná netradičními odkládacími stolky ve formě dřevěných špalků. Ty odkazují k přírodnímu ladění interiéru stejně jako velkoformátová černobílá fotografie krajiny na stěně za sedačkou. Nenápadný TV stolek zdobí černobílé grafiky, mezi nimiž se televizní obrazovka téměř ztrácí. Industriální lampa koresponduje se svítidly nad jídelním stolem.

Ložnice pokračuje ve zvolené materiálové i barevné linii. Samotný byt má reprezentovat velkorysé a originální řešení a vysoký standard vnitřního vybavení. „Projekt, pro který jsme v našem ateliéru navrhli a do detailu zrealizovali v ukázkovém bytě, se nese v našem oblíbeném designu Nordic style a podtrhuje tak celkový koncept Rezidence Vltava. Charakterizuje ji světlo, prostor a harmonie jako hlavní hodnoty při dotváření nejhezčích částí Rohanského ostrova,“ dodává Michal Kunc.

Text z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Jan Vrabec
Zdroj: Ateliér Kunc architects

15.1.2016 4:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist