Inteligentní dům na kolech

U příležitosti celorepublikového setkání společností, zabývajících se vývojem a výrobou modulové elektroniky, byl oficiálně představen Inteligentní dům na kolech. Moderní ukázková místnost, zařízená v nástavbě dodávkového vozu představovala nadčasové řešení inteligentní elektroinstalace i bezdrátového systému.

Inteligentní dům na kolech je  odrazem  pestrosti řešení elektroinstalací a jejich flexibility. Funkční panely ilustrují zapojení světel, žaluziíklimatizace. Součástí je také ukázka zabezpečení. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout a hlavně vyzkoušet, jaké možnosti dnešní sofistikované systémy přináší. Ne nadarmo má na sobě vůz napsáno „smart home solutions“. Důmyslný je nejen způsob provedení, ale také design všech použitých prvků.

Působivým doplňkem jsou dvě televize umístěné uvnitř ukázkového vozu. Dobře demonstrují možnost ovládání celé domácnosti přes obrazovku. Sofistikovaný multimediální systém, který tuto možnosti nabízí, je právě vycházející novinkou na trhu.

Nemusíte investovat mnoho, abyste si dopřáli komfortní změnu. Začít můžete třeba u bezdrátového systému. Obyčejný vypínač světel si můžete položit na noční stolek a už nikdy v noci nezakopnete o roh postele nebo o zapomenuté hračky dětí,“ uvádí jednu z výhod Alena Janotová, marketingová manažerka.

Zvídavější a technicky zdatnější návštěvníci inteligentního domu na kolech si mohou vyzkoušet komplexní ovládání domu, a to nejen přes dálkové ovladače, ale také televizi či dotykové panely. Vzdálená správa přes telefon a PC je již samozřejmostí.

Žádná brožura, leták či instruktážní video nenahradí osobní zkušenost a okamžité odpovědi na otázky, které zájemce v danou chvíli napadnou. Jsme proto velmi rádi, že díky Inteligentnímu domu na kolech máme možnost být se zájemci o elektroinstalaci v takto přímé vazbě a kontaktu,“ dodává produktový manažer společnosti, zabývající se a výrobou modulových elektronických přístrojů , Vlastimil Brázdil.


Inteligentní dům na kolech se bude během následujících měsíců pohybovat nejen po městech České republiky, ale zavítá také do Maďarska, Rumunska, Polska či Slovenska. Lidé se s ním mohou setkat nejen na veřejných prostranstvích, ale také na výstavách zaměřených na elektro či stavbu a vybavení domů.

Čtěte také:

Vizitka před dveřmi domu – poštovní schránka

Jak připravit dům na jaro?

Budete stavět dům? Jaké vybrat lešení?

Foto a zdroj: Elko EP

7.6.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist