Inspirujte se zajímavou kuchyní

Pořizování nové kuchyně se dnes zvykově řeší návštěvou kuchyňského studia, kde zákazník dostane plný servis vč. samotného návrhu kuchyňské sestavy. A ta by měla být v prvé řadě uzpůsobená všem těm úkonům, které v ní bude její uživatel vykonávat. Mluvíme vlastně o kompozici zařizovacích předmětů, o uspořádání nábytku a technologického vybavení. Nechte se inspirovat jedním zajímavým nápadem.

125720-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Žádné zmiňované uspořádání není možné označit za jednoznačně „nejlepší“ . Je to vždy záležitost individuální, ať už ve smyslu individuálních potřeb samotného uživatele, tak i ve jménu velikosti místnosti, kde má být budoucí kuchyň vybudována.

Jenom podél stěn?

Velmi často se kuchyňská sestava řeší tak, že se její nábytek rozestaví podél stěn. Tímto způsobem si lidé obvykle rozmisťují nábytek obývacího pokoje. Je to logické řešení, které vychází z potřeby vyšetřit co nejvíce místa v malometrážních bytech, kde se prostoru mnoho nedostává. Pokud ale máte větší než vyloženě malou kuchyň a zvláště, máte-li kuchyň navázanou na obývací pokoj, pak zvažte kompozičně velmi zajímavé řešení ilustrované na fotografiích pod článkem. K jeho vyzískání není možné použít úplně obyčejné konvenční kuchyně, ale v dobře vybavených studiích typu DIZ, Hanák kuchyně, Sedlák interiéry atd. nebude problém poskládat nábytek takovým způsoben.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

TIP: pokud uvažujete nad spojením kuchyně s obývacím pokojem, pak tím s největší pravděpodobností získáte místnost cca 40m čtverečních a to už je dost velký prostor na to, aby se do něj veška originální kuchyň, která bude volně přecházet do prostoru obývacího pokoje.

Ale nezapomeňte, že budete muset použít silnou digestoř na celých těch 40 metrů ( a tedy ne jen na prostor kuchyně) tak, aby se vám do obývací části nedostaly mastné páry, které vám za několik let spolehlivě zničí nábytek (zejména textilní částí, světlé potahy atd.).

Red.
Foto Varena

1.9.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist