Inspirujte se …něčím odvážnějším

Při řešení vlastního bydlení je někdy velmi problematické najít svůj vlastní styl. Určit si finanční strop a tedy cenu vybavení bytu, je mnohem snazší, neboť je to zkrátka dané obsahem peněženky. To samé platí i o velikosti třeba právě obývacího pokoje, který chcete zařídit, protože ani ten není nafukovací. Ale jaký styl zvolit? Někdy stačí jen najít tu správnou inspiraci. A která to je?

126528-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Je to vlastně velmi jednoduché. Správná inspiraceje taková, který vás inspiruje, protože jinak se přece o inspiraci ani nedá mluvit. Váš interiér by měl být praktický, funkční, zdravotně nezávadný a dispozice místnosti by měla odpovídat vašim potřebám. To je více méně praktická stránka věci. A styl? Nechte se jednoduše inspirovat a třeba zjistíte, že právě takové „odvážnější“ řešení je pro vás to pravé. Vše záleží jen na vás.

Objektivně je ale možné mluvit o tom, že třeba právě obývací pokoj by měl být:

1. snadno udržovatelný tak, abyste netrávili hodiny a hodiny jeho úklidem

2. měl by v souladu s vašimi návyky a potřebami nabízet dostatečné množství úložného prostoru, dostatečnou variabilitu a pohodlnost sezení a měl by být chopen nabídnou realizovaní vaší oblíbené zábavy, tedy např. sledování televize, poslouchání hudby, čtení knih atp.

TIP: zkuste si vždycky představit, jak budete v dané místnosti žít. Pokud se vám tedy líbí nějaká fotografie obývacího pokoje, vždy si zahrajte na režiséra a uvažujte, co se asi tak v takto zařízené místnosti dá dělat. Pak třeba odhalíte nejednu chybu a nelogičnost, která by vás pak jako nové uživatele mohla v budoucnu nemile překvapit.

3. obývací pokoj musí sloužit všem těm, kteří byt obývají a ohled byste tedy měli brát třeba i na vaše děti, ovšem s tím vědomím, že třeba právě dětské potřeby se mění mnohem rychleji, než potřeby vaše, neboť dítě jednoduše roste a vyvíjí se.

TIP: pokud čekáte rodinu a nebo pokud už děti máte, pak asi není vhodné pořizovat si např. potahy s bílou kůží a nebo používat třeba konferenční stolek se skleněnou deskou s ostrými hranami.

Red.
Foto: SMA Mobili Spa

28.5.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist