Inspirujte se: moderní nábytek a přitom jako na zámku

Zní to jako protimluv, ale je to tak. I moderní nábytek, může mít stejnou schopnost zabydlovat, jako nábytek, který si vybavíme, když se řekne slovo „zámek“ či „zámecký“.

Historický nábytek má pro mnohé z nás neodolatelnou přitažlivost. Pokud jde o skutečné originály, tedy opravdu o historický nábytek, pak bývá taková vášeň jako opravdové cestování časem. Tady na té židli skutečně někdo před sto padesáti lety seděl a na tomto stole se servírovala večeře ještě na konci osmnáctého století. Na druhou stranu, někomu může tahle paměť nábytku a místa vadit a připadat mu jako nezvaný host. Nemusí být opravdu vždycky příjemné spát v posteli, kde spaly čtyři generace lidí, jistě tam někdo stonal a nebo dokonce zemřel.

Velká fotogalerie moderních interiérů

A tedy, pokud máte rády ony staré tvary a zároveň vám vyhovují nové a svým způsobem poněkud výjimečné věci, pak zkuste historizující nábytek. Ten historii napodobuje a pokud se nejedná vyloženě o repliky, tak k ní také někdy něco vlastního přidá.

Red.
Foto Interiorinternet

6.6.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist