Inspirujte se ložnicí hotelu Maison Moschino

Moderní světové hotely se předhánějí v nabídce služeb, které vám mají poskytnout pohodlí a komfort, do kterého se budete rádi vracet. Milánský komplex Maison Moschino vsadil na pohádku.

111525-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Hotel s trochu podivným názvem a možná ne moc lákavým názvem „Muška“ vznikl z neoklasicistické budovy bývalého nádraží postaveného roku 1840. Jedna z nejkrásnějších budov centra Milána zůstala zvenčí pohledově zachována, uvnitř se však proměnila ve skutečně pohádkový svět. Vstoupíte do hotelové haly a jako byste se ocitli v Alenčině kraji divů za zrcadlem.Interiéry pokojů jsou v základu velice jednoduché. Prostorné místnosti jsou předělené zástěnami, takže vzniká pocit oddělené ložnice a obývacího pokoje. Co vytváří kouzlo jednotlivých apartmánů, jsou tapety a doplňky. Pro proměnu vaší domácí ložnice může právě tohle být inspirující – někdy totiž stačí skutečně málo a ocitnete se v jiném příběhu.

Co je velké, stává se v krajině za zrcadlem malým a naopak. Alenčin pokoj má tak místo kávového stolku obří šálek. Králíci, cylindr, hůlky na stěnách a závěsy připomínající oponu do světa záhad, to je Kouzelnický pokoj. Stolky a židle doplňují styl příběhu, takže u Alenky najdete nejen obří šálek, ale i jakousi zvětšeninu dětské stoličky, zatímco kouzelníci budou usedat k jednoduchému stolu na klasické dřevěné židle, upomínající na zákulisí šantánového divadla.
Proměnu ložnice určují samozřejmě především postele. Přitom stačí přehoz doplnit ozdobou na lustru a z pokoje Šípkové Růženky se ocitnete snad ve Vodnické pohádce, kde se to hemží pestrobarevnými pentličkami. Chcete jít s Popelkou na ples? Pak vám určitě učaruje pokoj, kterému dominují v čele postele plesové šaty. A můžete si vybrat, zda dáte přednost něžně bílým, vášnivě rudým či tajemně černým. Apartmány s dětskými pokoji pak nabízí třeba postel pro Červenou Karkulku, vlka se ovšem netřeba bát, pro malé hosty bude spíš příjemným plyšákem, se kterým se jim bude dobře usínat. A kdyby snad přece jen vlk byl pro vaše ratolesti příliš strašidelný, můžete je uložit na měkké polštáře – dorty v cukrářské pohádce.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Pokud si chcete vysnít svůj vlastní příběh, vyberete si spíš pokoj, který vám poskytne inspiraci imitací prostoru, ve kterém se cítíte příjemně. Kdo si chce sáhnout na zámecký luxus, vybere si třeba zlatý pokoj, kde zlatá barva pokrývá vše od stěn, přes nábytek až po umělé květiny. Nebo třeba modročerný pokoj, ve kterém se probouzejí skryté vášně? Že je to na vás trochu moc, dáte přednost něčemu harmoničtějšímu? Pak se vám možná zalíbí v nebeském království plném bílých beránků, které se po zažehnutí světel promění ve sluncem nasvícené obláčky. Dobře prospat se můžete i v lesním pokoji, kde postel obklopují kmeny stromů a na nočním stolku vás bude hlídat moudrá sova. Pak je tu proužkovaný pokoj s břečťanem pro milovníky stylových venkovských zámečků počátku devatenáctého století, případně něco poněkud divokého pro dobrodruhy, kteří se s jednou krabicí nezbytných maličkostí potulují volně celým světem. Jen v krabicovém pokoji nezaměňte tu svoji za některou z dekorací.

Jestli v Maison Moschino někdo objednává pokoj s obří mouchou nad lůžkem a ZZZzzz bzučením po stěnách, těžko říct, je to vybavení spíš do hororu než do klidných snů. Ovšem kdo má rád něco trošku obludného, pro toho je právě tenhle pokoj inspirací k tomu, jak snadno lze ložnici proměnit – stačí jediná dekorace nad lůžkem a pár nevšedních dekorativních nálepek na stěně. Raději se vrátíte k něžné romantice? Pak vám stačí čelo postele ozdobené vykovaným ornamentem s ptáčky odstrčit trochu od bílé stěny a nasvítit tak, aby vznikl pokoj plný něžných stínů.

Interiérový architekt
si v Maison Moschino skutečně vyhrál. Už máte nápad, jak vyzdobíte vaši ložnici? Jak vidíte, pro fantazii je to prostor skutečně otevřený.
Text: Gabriela Koulová
Foto: maisonmoschino.com

6.5.2011 12:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist