Inspirujte se a zkuste si užít vaše stolování

Stolování je jednou z nejstarších kulturních činností lidstva a stolování je také společenská událost, byť realizovaná jen v rodinném kruhu. A současně je to věc příjemná, stejně jako nutná, neboť jíst se musí. Tak si to užijme

125166-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Zvažte, pro kolik lidí u vás opravdu obědvá a večeří a zdali vám nestačí skutečně jen jeden stůl pro dvě osoby, který se v případě, že k vám přijede návštěva, dá rozložit. Není nutné mít uprostřed místnosti obří desku stolu, kolem které budete tiše našlapovat. A nebojte se vybírat stůl, který je něčím jiný, než ostatní a která se netváří jako že je čistě jen praktická věc.

Bude vás bavit u stolu sedět. A jak na to? Dva tipy:

I jídelní kout, tedy stůl a židle, může vytvářet zajímavou atmosféru. Stačí jen dobře zvolit barvy a osvětlení a je to. Zajímavé je kombinovat např. vyloženě studeně působící chromovou ocel a bledě modravé sklo jídelního stolu s jasně barevnými, dejme tomu rudými nebo třeba oranžovými židlemi. Uvidíte, jak se v takové kombinaci objeví něco, co vás bude lákat a kvůli čemu si ke stolu rádi posadíte. A o to jde!

Velká inspirativní galerie stolů

Dalším způsobem je třeba kombinovat vyloženě pohledově těžký, mohutný stůl, třeba takový, jako je na titulní fotografii, s vyloženě subtilní židlí. Je to vlastně vždycky otázka kontrastu.

Karel Holý
Foto Bonaldo

15.4.2008 3:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist