Inspirativní pokoje pro náctileté dívky

Když přijde na interiérový design ložnic pro dívky teenagerky, často je to velice náročné najít svěží a originální nápad pro zařízení pokoje vaší pubertální dcery, tak aby se to líbilo vám ale hlavně jí. Měl by se zařídit v duchu určitého tématu? Pokud ano, který styl ale vytvoří silný dojem a zároveň nebude přeplácaný? A co když se vaší dceři tento motiv za chvíli omrzí, začne ji bavit něco jiného?

128166-1100x618.jpg Celá galerie 50 Zdroj: archiv redakce

Inspiraci hledejte ve fotogalerii

Při zařizování začněte od výběru barvy na stěnu, popřípadě motivu na stěnu a čalounění nábytku stejně jako ložního prádla. K inspiraci se můžete nechat dovézt i fotkami připravenými pro dnešní článek ve fotogalerii. Pokoje níže na fotkách jsou moderní a vybočují z fádnosti většiny pokojů zařizovaných pro mladé dívky. Pokoje na fotkách jsou velice elegantní, ale zároveň dostatečně cool pro mladou generaci.

Nepodléhejte stereotypům

Hned jedna z prvních fotografií zásadně rozbíjí základní stereotyp, že ložnice mladé slečny má být růžová, s co největším množství krajek a plyše. Některé dívky preferují moderní vzhled s méně typicky dívčími barvami, jakými je například tyrkysová, světle modrá nebo i kombinace černé a bílé. Je nejdůležitější zahrnout právě ty barvy, které má ráda! Je zásadní také myslet na dostatečné úložné prostory v ložnici mladé dívky. Potřeba uskladnit hodně věcí začíná u hraček, jde přes šperky až k velkému množství oblečení. Úložné boxy a poličky udělají tu správnou designovou i praktickou službu. Stejně tak zrcadlo nad toaletním stolkem bude v průběhu času hrát významnou roli v životě vaší dcery.

Co je v pokoji důležitější

Důležitější než vzhled je ale vzdělání, takže řádný pracovní stůl zákonitě vybavený stolní lampou je nutnou součástí vybavení pokoje. Koberec na celou plochu pokoje se dnes již zdá jako dávno překonaná součást výbavy interiéru, koberec zasazený po celé délce pokoje se špatně čistí a časem se začne krčit. Plovoucí podlaha vydrží déle, ať už se to týká pár rozlitých nápojů anebo vysypaných krekrů. Pro dětský pokoj je lepší variantou koberec do středu pokoje, na kterém si můžou děti hrát a vy ho můžete kdykoliv dát do čistírny, aniž byste museli manipulovat se vším nábytkem. Při zařizování pokoje se nebojte brát v potaz i hlas vaší dcery. Vždyť v pokoji to bude právě ona, kdo zde bude trávit většinu svého volného času, tak ať se jí tam líbí!

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

13.8.2014 12:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist