Inspirativní bydlení pro mladé – Co nabízí Praha?

Hledáte neobyčejné bydlení, které vás inspiruje nebo probudí kreativního ducha? Mekkou českých umělců a kreativců je Praha. Nabízí průmyslové objekty i staré historické zástavby s ojedinělou atmosférou, kde prožijete krásné chvíle.

Bydlení v atypickém bytě má řadu výhod – netradiční design, nekonvenčnost, velký prostor pro seberealizaci a v mnoha případech spoustu světla společně s krásným výhledem do okolí.  Jak tomu ale bývá, výhody kompenzují také nevýhody, které si uvědomíte až časem, plánujete-li rodinu nebo zestárnete.  Pronájem bytu v Praze je proto nejschůdnější variantou, jak si v krásném hnízdečku užít několik báječných let a v případě potřeby jít o dům dál.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Lofty milují prostor
Nadchl vás průmyslový design společně s  otevřenými prostory? Loftové byty mají největší tradici v NY na Manhattanu, který je rájem starých průmyslových objektů. Budovy dostaly nový kabát a staly se bránou luxusního života. Velké otevřené byty se střešními terasami si oblíbili nejen umělci, ale i sešněrovaní businessmani, kteří konečně objevili volnost a klid v tak hektickém městě jako je New York. Také Praha se může pochlubit modernizovanou průmyslovou zástavbou s těmito byty. Najdete je například na Palmovce, Smíchově nebo v bývalých budovách pivovarů Lochkov či Holešovice.

Mezonet pro celou rodinu
O něco více soukromí poskytuje mezonet, který se skládá z několika nadzemních podlaží propojených schodištěm. Výhodou jsou izolované místnosti a oddělení soukromé části bytu od společenské.  Díky tomu se mezonet hodí i pro rodinné bydlení.  Každý z členů domácnosti má své soukromí. Mezonetovým bytům v Praze se nejvíce daří ve starých domech s podkrovím.

Ateliér s Picassovou duší
Mladí lidé s nízkými nároky na bydlení a omezeným finančním rozpočtem se rádi na nějaký čas ubytují v ateliéru. Je prostorný, a protože se z právního hlediska jedná o nebytový prostor, mnoho nestojí. Podnikatelé si navíc mohou odečíst DPH. Nevýhodou je však omezení denního světla. Obvykle bývá ateliér umístěn v přízemí, podzemí nebo na jiném nevhodném místě. Také se vám nemusí líbit zvýšená hlučnost oproti klasickému bytu. Ale za ten pocit soukromí a možnost seberealizace to stojí.

Inspirace pro vás
Hledáte, tápete, ale stále nevíte, jak by váš budoucí domov měl vypadat? Inspirujte se lofty na Smíchově, které patří k designově nejpropracovanějším bytům v Praze. Projekt dokonce získat první cenu za nejlepší loft světa v USA.

8.10.2013 12:32

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist