Inspirace z Amsterodamu

Vyhovuje vám přírodní styl? Světlé barvy, dřevo? Podívejte se, jakým způsobem je to možné spojit se soudobým designem. Prohlédněte si interiér rodinného domu v Amsterodamu, kde žije mladý pár s malým dítětem. Je to inspirace pro vás.

128065-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Rodinný dům je dílem dnes již poměrně známe architektonické a designové společnosti I 29. Jeho celková obytná plochy představuje necelých 120 m2, ale díky péči architektů je bydlení velmi pohodlné. Pro nás je však zajímavé, jakým způsobem jsou zde spojené tři hlavní trendy soudobého interiérového designu. Jinými slovy, podívali jsme se, z čeho je interiér „uvařen“.

Třikrát inspirace z Amsterodamu: méně je více  

První představuje dnes již tradiční estetiku minima, kdy platí, že „méně je více“. Interiér domu je tedy na první pohled jakoby prázdný a prostý všeho nadbytečného. Všimněte si ale, že ona prázdnota není nikterak nepříjemná a nepůsobí stroze, přísně, smutně ani jinak negativně. Dům naopak vyvolává velmi klidný a přívětivý dojem.

Cestování fotogalerie inspirace:

TIP: Podobně to můžete zkusit i u sebe doma. Má to totiž i praktický efekt. Ušetříte místo a váš případně malý byt se najednou pocitově zvětší. Vyházejte vše, o čem pochybujete a co jste již 3 měsíce nepoužili! Odneste to do sklepa a pokud vám to nebude chybět dalšího čtvrt roku, vyhoďte to úplně!

Druhá inspirace z Amsterodamu: bydlení ve jménu zdobnosti

Designéři ze zjevně snažili zmiňovanou prázdnotu nějak ozdobit. Rozhodli se používat ornament, čímž se vzdali čistě racionálních přímočarých linií tradičného funkcionalizmu. Sestava kuchyňské linky i nábytková sestava v předsíni je tedy bohatě dekorovaná takřka květinovými motivy. Vše ale jen v jedné barvě, ovšem tvarová bohatost je nepřehlédnutelná.

TIP:
Je to známá pravda, která říká, že kontrasty se přitahují. Velké bílé plochy stěn a uprostřed květinově dekorovaná část kuchyňské linky. Je to jako bílá a černá. Jako studené a teplé barvy. Zkuste se při zařizování vlastního bydlení řídit tímto jednoduchým přírodním zákonem.

Třetí inspirace z Amsterodamu má příchuť severského designu

Třetí styl je pak zjevně inspirován skandinávským designem. Rozpoznáme ho díky používání nemořeného světlého dřeva v surovém stavu. V domě jsou z tohoto materiálu vytvořeny skoro všechny interiérové dveře a velmi často i dveře skříňové, dále interiérové doplňky, jako např. paravan, stojan na květiny nebo žaluzie.

TIP: Kombinovat minimalisticky pojatý interiér s prvky skandinávského designu je zaručeně fungující postup! Zkuste to u sebe doma. A navíc je tento design relativně dostupný. I v Ikea se dají najít zajímavé kusy nábytku, jejichž hlavním kladem je nízká cena.

Red
Foto: mocoloco.com

25.6.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist