Inspirace pro vaši stylovou ložnici

Ložnice patří k těm intimnějším interiérům, do nichž si chodíváme odpočinout a vychutnat si soukromí. Interiérový design si s touto místnostní dokáže pohrávat natolik, že mnohdy překračuje i vlastní hranice kreativity. Pokud tedy toužíte po skutečně originální ložnici, máme pro vás 7 stylových tipů, jimiž se můžete inspirovat!

156939-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Tento designový projekt „vodní ložnice“ je skutečně famózní. S odporem by se na takovou ložnici mohli dívat snad jen ti, kteří se často domů vrací v ne úplně střízlivém stavu a neumí plavat. Pak by se takový druh ložnice dal snad označit za nebezpečný, jinak totiž absolutně nemá chybu!

Snad každý rodič usiluje o to, aby bylo jeho dítě nadšeným čtenářem, neboť knihy znamenají příslib moudrosti. Proto se snažíme své ratolesti zahrnout již od malička knihami. Například pomocí této ložnice, jež je dílem tokijských designérů a která ctí prostorově úsporné zásady japonského interiérového designu to můžete udělat opravdu doslova.

Sen každé malé princezny – pokojík v princeznovském stylu s postelí, která vypadá jako kouzelný kočár. Než se jím však necháte odvézt do říše pohádkových snů, jistě vás z tého růžové euforie probere cena celého projektu. Ta totiž činí něco kolem 47 000 amerických dolarů.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Fidži, malý ráj na Zemi, který kromě přírodních scenérií nabízí i stylové ubytování. Tak například podmořskou ložnici Nautilus v hotelové oblasti Poseidon Resort. Tomu se říká skutečný relax a splynutí s přírodou!

To zase hotel Fox v Kodani usiluje o prvenství na žebříčku komfortního hotelového designu. Pověřil 21 mezinárodně uznávaných umělců, designérů a kreativců, aby vytvořili ten nejúžasnější hotelový pokoj, jaký kdy spatřil světlo světa. Každý ze 61 pokojů v tomto hotelu má zcela odlišný design, takže si můžete vybrat, zda chcete bydlet ve stylu Art Deco, usínat v pokoji, jenž svou atmosférou připomíná psycho horory z roku 1960, nebo zda se budete chtít ubytovat do pokoje překypujícího japonskými Manga grafity, obrázky a doplňky.

Kaleidoskopická ložnice, situovaná v zrcadlovém sálu tvaru kosočtverce je k vidění a poležení v Island City Lodge v Berlíně. Zajímavé, ale pravděpodobně ne přílíš blahodárné na lidskou psychiku.

Wildwood InnKentucky  se zase může pyšnit ubytováním v „divošském stylu“. Můžete zde bydlet jako pirát, loupeživý rytíř, jeskynní muž a nebo jako proradný sultán. Možná, že když budete hledat pozorně, najdete zde i pokoj ve stylu interiéru českého, divošského politika.

Text: Lucie Sýkorová
Foto: yayyuh.blogspot.com,homeinfurniture.com, poshtots.com,poseidonresorts.com, freshome.com, mostinterestingdestinations.com

3.1.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist