Inspirace pro váš pokoj

Barevně vyladěný interiér je minimálně z pohledového hlediska takřka hotovým interiérem. Zkuste se inspirovat jednoduchou a elegantní kombinací černé s bílou. Takové řešení jistě není vhodné, pokud máte doma ještě malé děti, ale v každém případě je to řešení velmi efektní a schopné vytvořit harmonické bydlení.

125724-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Kontrast je vždycky plný napětí a platí to i o barvách. Pokud vedle sebe postavíme ošklivou a krásnou věc, pak bude ona krása více vidět na pozadí ošklivosti a ošklivost vynikne právě díky sousedství pohledově atraktivního předmětu. Neutrální povaha černé se pak zvláštním způsobem odráží od stejně neutrální barvy bílé.

Černá a bílá

Bílou i černou můžeme do určité míry považovat za neutrální barvy, které jsou na opačných koncích barevného spektra. Není světlejší barvy, než je bílá a stejně tak bychom těžko našli tmavší barvu, než černou. Svým způsobem platí, že čím jsou od sebe jednotlivé barvy „dál“, tak tím větší napětí, emoci či nějak výraznou atmosféru dokáží vytvořit. Žlutá a černá působí výstražně, kombinace černé s rudou má velmi smyslný charakter a takto bychom mohli v jednotlivých případech pokračovat a dostali bychom se ke konstatování, že výrazného efektu se dá vytvořit kombinací barvy neutrální s barvou teplou. Ale takové pravidlo nemá absolutní platnost a nevylučuje jiná řešení. Spojení černé s bílou je toho důkazem. Obě barvy jsou v podstatě „statické“ a nemají v sobě takové napětí, jako např. barva rudá či žlutá. Zvláštním způsobem ale vytvářejí klidové prostředí plné elegance a vytříbenosti.

TIP: pokud se rozhodnete pro takové řešení, pak  případě sedacího nábytku s bílými potahy volte takové modely, jež nabízí variantu snímatelných potahů, které je možné prát v pračce. Je to velmi praktické.

Red.
Foto Polifirorm

2.9.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist