Inspirace pro ložnici

Z hlediska funkčnosti je v moderní ložnici relativně málo co vylepšovat. Svou pozornost může zájemce zaměřit v prvé řadě na zdravé klima a stejně tak na zdravé spaní, potažmo tedy na zdravotní matrace, rošty a tomu odpovídající rámy postelí. Jde o to vytvořit klidové a čisté prostředí, kde bude snadné odpočívat a pak usnout. Není ale od věci také zauvažovat nejen nad tím, jak ložnice „funguje“ ale také věnovat pozornost jejímu vzhledu.

131692-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Vizuální vnímání se pochopitelně výrazně podílí na našem celkovém hodnocení toho, co užíváme a co nám dělá společnost. Funkčně dokonalá postel v pevném kvalitním rámu, s lamelovým roštem a mnohovrstevnatou zdravotní matrací bude sice v jistém ohledu dokonalá, ale jen tato její technická dokonalost z ní ještě opravdu dokonalou postel neudělá. Jinak řečeno, i její vzhled, barva, vůně a materiály hrají svou roli.

Dokonalá ložnice

Zkuste si představit, jak by měla vaše „dokonalá ložnice“ vypadat. A co vlastně vidíte, když zavřete oči a řeknete si „dokonalá ložnice“?

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Ve většině případů je ložnice místem, kde člověk odpočívá a postupně jeho relaxace přechází ve spánek. Ložnice by tedy měla být klidová, tichá a nikterak expresivní či náročná na své vnímání. Pohled i dotek by měl být příjemný a ztišující, barvy mají oku lahodit a vlastně jen uspávat. Žádný stres, spěch nebo náročné zaměstnání pro vaše smysly. Jen klid.

A i ten může být inspirativní, vždyť v ložnici se přeci jen nespí.

Šatní a vestavěné skříne – fotogalerie


Red.
Foto interiorinternet.com

18.7.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist