Inspirace pro ložnici

Z hlediska funkčnosti je v moderní ložnici relativně málo co vylepšovat. Svou pozornost může zájemce zaměřit v prvé řadě na zdravé klima a stejně tak na zdravé spaní, potažmo tedy na zdravotní matrace, rošty a tomu odpovídající rámy postelí. Jde o to vytvořit klidové a čisté prostředí, kde bude snadné odpočívat a pak usnout. Není ale od věci také zauvažovat nejen nad tím, jak ložnice „funguje“ ale také věnovat pozornost jejímu vzhledu.

Vizuální vnímání se pochopitelně výrazně podílí na našem celkovém hodnocení toho, co užíváme a co nám dělá společnost. Funkčně dokonalá postel v pevném kvalitním rámu, s lamelovým roštem a mnohovrstevnatou zdravotní matrací bude sice v jistém ohledu dokonalá, ale jen tato její technická dokonalost z ní ještě opravdu dokonalou postel neudělá. Jinak řečeno, i její vzhled, barva, vůně a materiály hrají svou roli.

Dokonalá ložnice

Zkuste si představit, jak by měla vaše „dokonalá ložnice“ vypadat. A co vlastně vidíte, když zavřete oči a řeknete si „dokonalá ložnice“?

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Ve většině případů je ložnice místem, kde člověk odpočívá a postupně jeho relaxace přechází ve spánek. Ložnice by tedy měla být klidová, tichá a nikterak expresivní či náročná na své vnímání. Pohled i dotek by měl být příjemný a ztišující, barvy mají oku lahodit a vlastně jen uspávat. Žádný stres, spěch nebo náročné zaměstnání pro vaše smysly. Jen klid.

A i ten může být inspirativní, vždyť v ložnici se přeci jen nespí.

Šatní a vestavěné skříne – fotogalerie


Red.
Foto interiorinternet.com

18.7.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist