Inspirace pro interiér rodinného domu

V předcházejícím článku nazvaném Inspirace pro stavbu rodinného domu, jsme v hrubých obrysech představili unikátní realizovaný projekt The Paraty House od Marcio Kogan Architects na břehu Atlantického oceánu v těsné blízkosti slavného města Rio de Janeiro. Ptáte se, proč přinášíme inspiraci právě z těchto míst? Vždyť většina z nás se do Brazílie možná ani nepodívá, natož aby tam někdo ze čtenářů Livingu stavěl dům. A Česko je navíc vnitrozemní stát mírného a tedy nikoliv tropického pásma, tak proč inspirace tímto směrem?

115638-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Odpověď je velmi prostá. Kontakt s čímkoliv výjimečným, navíc takto exoticky atraktivním, může zájemce o nový rodinný dům a interiér rodinného domu přimět k úvahám nad smyslem a fungováním takové stavby. A taková úvaha se nemusí odehrávat ve „vyjetých kolejích“, které nabízí katalogová produkce současných stavebních firem redukujících „individuální přístup“ na možnost změnit dispozici interiéru posunutím sádrokartonové příčky. Na stavbě Paraty House je více než dobře vidět, nakolik může být dům „otevřený“ do krajiny, ať už tou krajinou je Atlantik, nebo třeba kukuřičné pole u Hradce Králové. A Paraty House také ukazuje, jak je možné použít např. takový materiál, jakým je beton a vytvořit harmonický vztah s divoce přírodním prostředím.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Nejen exteriér ale i interiér rodinného domu

The Paraty House má kromě své dispozice a umístění také další jednu velkou přednost a tou je jeho jednotná estetická koncepce. Jinými slovy, tím, čím Paraty House oslovuje zvenku, tím také oslovuje uvnitř. Jeho exteriér, stejně interiér rodinného domu Paraty House, je velmi přirozený, jednoduchý a zbavený veškerých nadbytečností. Přirozená divokost okolí domu harmonizuje s hrubostí a prostotou jeho interiéru. Jsou zde použity barvy hlíny, stěny mají drsné povrchy a na některých místech je použitý surový kámen. Dům sám je v postatě „divoký“ a přesto působí vysoce kultivovaným dojmem v duchu minimalistické esteticky se silným důrazem na přírodní materiály. Zároveň k tomu ale není potřeba, aby se Paraty House tvářil jako rustikální, či jinak venkovská stavba a zůstává příkladem moderní a elegantní architektury.

Předcházející článek na téma The Paraty House se jmenuje Inspirace pro stavbu rodinného domu

Red.
foto contemporist.com

9.10.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist