Inspirace pro bydlení: tradiční nábytek v moderním hávu

Bydlení se pochopitelně přizpůsobuje potřebám svých uživatelů a vybavení obytného interiéru jde ruku v ruce s dobou. Některé způsoby bydlení ale stále přetrvávají a nebo se díky své oblíbenosti vrací a stávají se módou. Zkuste se zamyslet nad „komodou“. Není to ani skříň, ani pokojová stěna. Je to praktický kus nábytku, který dokáže být velmi zajímavým solitérem.

125755-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Komoda, stejně jako např. dnes již takřka neexistující truhla, jsou velmi tradiční druhy nábytku, které zaujímaly pevné místo v obytném interiéru. Není bezpodmínečně nutné řešit vybavení obývacího pokoje jedním monolitním kusem nábytku typu pokojová stěna. Zajímavým způsobem je použití solitérních nábytků, které samy o sobě dobře vypadají a dokáží také dobře fungovat. A komoda je jedním z nich.

Úložný i odkládací prostor

Komoda slouží v prvé řadě jako úložný prostor. Je to svého druhu nízká skříň, jejíž horní plochu je možné využít také pro odkládání různých předmětů – podobně jako polici, pro jejich vystavení a nebo jiné pevné umístění. Vázy, knihy, televize nebo HI-FI souprava, případně ozdobné či dekorativní předměty. To všechno jsou drobné zařizovací předměty, které mohou komodu a potažmo celou místnost „zabydlet“.

Velká fotogalerie moderních interiérů

UPOZORNĚNÍ: pokud zvolíte dýhovanou komodu, pak si dávejte pozor při odkládání horkých a vlhkých předmětů typu šálek čaje, sklenice vody atd. Vlhko a teplo jsou spolehlivé nástroje na poničení povrchu dýhovaného nábytku. Dýha se může odlepit, mohou se objevovat „bubliny“ a nebo jen „kola“ jako stopy po šálcích či sklenicích.

Red.
Foto Poliform

9.9.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist