Inspirace pro obývací pokoj: Umístěte chytře sedačku i zbylý nábytek

Stojíte v prázdném obýváku a říkáte si, kde začít? Zkuste jednoduchý návod, jak zařídit obývací pokoj.

komoda-montana-k3s_4-1100x618.jpg Zdroj: www.nabytek-forliving.cz

Rozhodující faktory: Vzhled, životní styl i rozpočet

Nevybírejte nábytek jen podle toho, co se vám líbí. Osobní vkus je jedním ze 3 hlavních atributů. Tím druhým, a neméně důležitým, je váš životní styl. Zodpovězte si proto otázky: Kolik členů má vaše domácnost? Přijímáte často návštěvy? Pokud ano, jsou to jednotlivci nebo více lidí? Kolik času trávíte v obýváku odpočinkem, sledováním televize nebo třeba hraním deskových her?

Odpovědi na tyto otázky zohledněte při vymýšlení rozložení nábytku – umístění TV, pohovky i úložných skříněk. Myslete i na polohu jednotlivých kusů nábytku vůči sobě. Například komody by měly být v dosahu sedačky, protože tam často budete sahat pro uložené věci.

Změřte obývací pokoj a nakreslete plán

Zaznamenejte si délku i šířku. Nyní si rozepište nábytek, který jste do obýváku vybrali i s jeho rozměry. Vejde se? Skvěle. Rozkreslete si rozvržení na papír nebo ve speciálním počítačovém programu.

Rozhodněte se o centru místnosti

Může to být televize, krb, obraz nebo cokoli, co je pro vás důležité. Kolem centra obýváku rozestavte zbylý nábytek. Umístění sedací soupravy by mělo být co nejblíže centru. Plánujete-li sezení před televizí, ideální vzdálenost se pohybuje kolem 2,5 až 3,5 metru. Zorný úhel potom odborníci doporučují do 30 stupňů. Nejlepší je pozorovat obrazovku napřímo – rovně před sebou.

Uspořádejte skříně a stolky

Centrum už máte vyřešené. Teď už „jen“ rozmístit zbytek nábytku. Mezi konferenčním stolkem a pohovkou by mělo zbýt zhruba 45 cm místa, abyste mohli pohodlně procházet a zároveň měli jídlo a pití na dosah. Mezi ostatními kusy nábytku by mělo zůstat aspoň 80 cm volného prostoru. Úložné skříňky umístěte libovolně ke zdi, kamkoli to prostor dovolí.

Plán už máte, tak hurá vybrat ten pravý nábytek do obýváku. Ať vám slouží.

26.4.2021 1:18 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist