Inspirace a tipy pro vaší ložnici

Výběr ložnice je věcí financí, vkusu, ale také zdravotních parametrů lůžka. Máme pro vás několik tipů, jak si ložnici zařídit. Mimochodem, přemýšleli jste někdy o tom, zdali si pořídit postel s čelem nebo bez čela? Chcete mít v ložnici také šatnu? Znáte postelové moduly?

110976-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Na čem podle vás závisí kvalita spánku? Odpověď na tuto otázku je na první pohled zřejmá. Je to kvalita lůžka, tedy matrace, rámu a postelové roštu. Dále potřebujete čerstvý vzduch, ticho a klid. Takřka všechno z toho se dá koupit, snad až na posledně zmiňovanou podmínku v podobě klidu. Vzpomeňte si, jak se vám usíná, když jste nervózní nebo ve stresu. Váš spánek nebude nikdy tak hluboký a neposkytne tělu odpovídající odpočinek.

Inspirace pro vaši ložnici: klid a bezpečí díky posteli s čelem

Člověk je tvor pocházející z přírody, ve které na něj v prehistorické době číhala řada život ohrožujících nebezpečí. Proto se člověk na noc, kdy může usnout a kdy se stane bezbranný, snažil ukrýt a podvědomě to dělá i dnes. Choulí se do rohu, postel si instinktivně staví proti dveřím. Podle psychologů je tedy kvalita spánku daná přirozeně i psychickou pohodou, primárně pak pocitem bezpečí. Z toho důvodu je z pohledu odborníků vhodnější vybírat si postel s čelem, které chrání prostor za hlavou. Ve člověku se tak uspokojí i pravěký instinkt nabádající k neustálé bdělosti.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic



TIP:
Zvolte si postel s čelem také proto, že se vám bude v posteli i lépe sedět, budete se moci o čelo opřít  a třeba si před usnutím ještě číst knihu.

Inspirace pro vaši ložnici:

postelové modulu jsou…

Každý výrobce se snaží zaujmou zákazníka a tak si vymýšlí řadu nových termínů, které vypadají, že poukazují na něco speciálního, co konkurence nemá. Postelovým modulem se míní upravené čelo postele, které je rozšířené na obě strany a je k němu přisazený např. noční stolek nebo jiný úložný prostor.

Inspirace pro šatnu v ložnici?

Pokud chcete mít v ložnici také šatnu, pak si prohlédněte fotografii pod článkem. Je na ní vidět, jakým způsobem je šatna v ložnici vyřešená. Jde vlastně o problém s hlukem a světlem. Představte si situaci, kdy váš partner či partnerka ještě spí a vy už musíte vstávat. Budete se chtít převléknout a svým manipulováním s věcmi ve skříni toho druhého zákonitě budete rušit.

TIP:
Zkuste dělící panel, který rozdělí prostor ložnice na dvě volně navazující části. Z jedné strany bude postel a ze druhé šatna přístupná třeba z chodby nebo sousedícího pokoje. Prohlédněte si fotografii pod článkem.

Red.
Foto Linenuova

27.7.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist