Industriální ložnice s netušeným kouzlem

Autentické, nenáročné a trendy, to jsou ložnice v industriálním stylu. Celé interiéry zařízené v tomto stylu získaly spoustu popularity v posledních několika letech. Přeměna starých stávajících budov do inteligentních průmyslových loftů s využitím často bleskové renovace zajišťuje tomuto stylu ještě větší oblíbenost. To, co bylo kdysi běžné, že se interiér zrodil z nutnosti, mění se nyní v globální interiérový styl, který je založený na velkém množství improvizovaných variací a úprav.

Utilitární ložnicové kouzlo

Nechráněné trubky, potrubí a kovové povrchy tvoří podstatnou část průmyslové stylu a ani v případě ložnic tomu není jinak. V případě, kuchyně nebo jídelny, zahrnující kovový dekor a příslušenství je mnohem jednodušší a také se zdá mnohem přirozenější, docílit industriálního vzhledu, než je tomu například u ložnic. Pro ložnici je třeba pečlivě integrovaný pohled úzce související se zbytkem místnosti. Nutnost je vytvořit správný poměr odhalených trubek a potrubí se zbylou částí a nutným vybavením ložnice. Nezapomeňte, že požadavky industriálního stylu vyžadují skoncovat s jakoukoli výzdobou typu volánků a přizpůsobit se holé, kosterní stavbě místnosti.

Co dělat tam, kde efekt přiznaného potrubí nefunguje

Moderní návrháři našli unikátní způsob, jak přidat kovové kouzlo industriálnímu stylu ložnice, kde přiznané potrubí a vedení zrovna nefunguje. Oxidované měděné panely nebo stylové kovové dlaždice s ozdobnými vzory použili designeři při tvorbě stěny v místnosti. Se správnými vyhovující stolky a dekoracemi, lze pak skutečně lze pak získat ohromující a nenapodobitelný styl ložnice. Chcete-li ještě více zdůraznit atmosféru industriálního stylu, přidejte ještě ocelové rámy fungující jako dělící stěny, nebo doplňky z kovového šrotu, jež také napomohou při zdůraznění průmyslové atmosféry v ložnici.

Klasika s odhalenými cihlovými zdmi

Je-li kov jednou z hlavních potřebných složek k tomu, aby ložnice získala ten správný industriální styl, cihlové stěny a holé betonové povrchy tvoří druhou polovinu tohoto předpokladu. Opět platí, že důraz je kladen na zachování co nejpřirozenější atmosféry v místnosti. Někteří majitelé loftových  bytů nebo bytů industriálních se dokonce obracejí na tvůrce graffity, aby svým dílem přispěli k autentičnosti atmosféry v industriálních bytech. Odkryté cihlové zdi mohou zůstat tak, jak jsou, nebo můžete použít bílou barvu na jejich nátěr a vytvořit tak ve svém interiéru průmyslově-elegantní styl.

Nakonec do ložnice zapojte takový dekor, který nevyhnutelně zahrnuje několik útulných textur, které opticky zjemňují vzhled místnosti. Neopomeňte však, že chcete dekor, který se zdá přirozený, jednoduchý a přehledný.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

3.10.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist