Iluzi přepaženého prostoru vytvoří skleněné příčky

Sklo nepatří jen do oken, ale dá se báječně využít formou dveří a příček při rozdělení interiéru. Oceníte ho v menších bytech, kde skvěle nahradí stěny. Stejně dobrou službu udělá i ve velkých interiérech, které díky sklu neztratí svoji velkolepost a vy získáte potřebné oddělení prostoru.

obr.12_dvere_strong_posuv_premium_foto_zdroj_j.a.p.-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: J.A.P.

Použití skla v interiéru s sebou přináší mnoho výhod. Bez problémů ho můžete zkombinovat s libovolnými materiály, barevnými odstíny, ba dokonce „se snese“ i s různými styly. Díky novým technologickým postupům (jedná se o tzv. kalení nebo také tvrzení) je sklo stále pevnější, takže se z něj běžně vyrábějí dveře, stěny, příčky, schody nebo zábradlí.

Dostatek světla v místnosti

Díky skleněným prvkům vyřešíte problém s nedostatkem světla v místnosti. Pomocí prosklené stěny místnosti přepažíte, ale přesto budou stále působit světlým a prostorným dojmem.

Další nespornou výhodou je, že skleněné dveře například do dětského pokoje sice poskytnou dětem soukromí, ale vy neztratíte přehled o tom, co se za zavřenými dveřmi děje.

Skleněný materiál může také přebrat funkci osvětlení. Stačí na něj nalepit třeba pásek z diod LED a sklo se doslova rozzáří. To působí efektně zvláště na čelních nábytkových plochách a různých obkladových panelech.

Jednoduchá údržba

Není pochyb o tom, že sklo je poměrně praktický materiál i z hlediska údržby. Většinou vám k jeho umytí postačí voda se saponátem, hadřík, případně k tomu určené lešticí přípravky.

Vzhledem k hladkému povrchu na něm neulpívají částečky nečistot a prachu, proto ho ocení ve svých ložnicích také alergici. Navíc je odolné vůči žáru domácích spotřebičů, krbů, topení apod. Zároveň mu však neuškodí ani vlhké prostředí, například v koupelně.

Co udělá „kalení“?

Právě kalené neboli tvrzené sklo dokonale nahradí různé stavební prvky. Z „obyčejného“ skla tedy po speciálních úpravách vznikne materiál, který jen tak nerozbijete. Pokud se vám to přece jen povede, rozpadne se na neostré „tupohranné“ úlomky, o něž se nepořežete.

Jeho jedinou nevýhodou je fakt, že ho nelze řezat ani do něj vrtat, takže je nutné předem přesně změřit daný prostor. Na druhou stranu ho můžete považovat za bezpečnostní, zvláště když dojde při výrobě k jeho vrstvení. To je důležité například při zhotovování schodů a zábradlí.

 

4.12.2020 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist