Ideální místo pro pečivo – chlebník

Do vlastní domácnosti vybíráme jen to nejlepší. Sledujeme ceny, druhy, typy, materiál, kvalitu a další parametry. Díváme se také na to, co nám výrobek přinese, jak snadno s ním budeme zacházet a jak je náročný na údržbu. To stejné platí v případě, pokud vybíráme nádoby na naše pečivo.

Tzv. chlebník používá mnoho domácností. Někteří své čerstvé pečivo raději uschovají do vysouvacích zásuvek, nebo skříněk, avšak v takovém případě často pečivo začne velmi rychle plesnivět či ztvrdne. Ideální jsou proto chlebníky, které pečivo udržují delší dobu čerstvé a poživatelné, současně chrání pečivo od hmyzu a myší a umístit je můžeme kamkoliv nás napadne. Mohou zdobit naši linku, ale také je můžeme připevnit pod některou skříňku.

Výrobci se předhánějí a jistě vám každý bude tvrdit, že zrovna jeho chlebník je ten nejlepší a udrží pečivo nejdéle čerstvé, ale ve finále jsou na tom téměř všechny skoro stejně, liší se však designem, materiálem a cenou. Nastíníme vám proto, co je na trhu s chlebníky nového.

Dřevěné chlebníky byly mezi prvními, které se začaly vyrábět. Nemají sice nijak extra propracovaný design, ale jsou vhodné do rustikálních kuchyní. Ideální jsou ty s posuvnými dvířky, díky kterým nepotřebujete na lince dalšího místa. Barev, do kterých se chlebníky namořují je opravdu mnoho, proto jej jednoduše sladíte s barvou své kuchyňské linky.

Plastové chlebníky se vyrábějí v nejmenším množství. Funkčnost i praktičnost lépe plní dřevěné či kovové chlebníky, nicméně u plastových chlebníků, nebo také chlebovek, můžete vybírat z veselých a různorodých barev, které oživí vaši pracovní desku. Výhoda plastových chlebníků spočívá v tom, že jsou velmi jednoduché na údržbu (můžete je umýt v myčce), jsou lehké a při pádu se nerozbijí.

Nerezové chlebníky patří mezi velmi oblíbené. Díky pěknému designu je rádi vystavíte na dostupném a očím viditelném místě. Můžete vybírat z různých velikostí, tvarů a druhů. Některé obsahují praktická madla pro otevírání a zavírání celé chlebovky. Údržba je trošku náročnější, jelikož je na nerezu vidět každý otisk prstu. Budou se skvěle vyjímat v moderní až minimalistické kuchyni.

Jak skladujete pečivo vy?

Text: Jana Čechová
Foto: cooking.com, delectablecooks.com

18.1.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist