I vy můžete mít vkusný domov!

Chcete žít v moderním a stylovém bytě, ale nemáte dostatek financí na nákup ryze moderních kousků? Nechcete si platit bytového designéra? S několika radami to zvládnete i bez něj! Stačí se řídit jednoduchým pravidlem o tom, že všeho moc škodí, a že méně je někdy skutečně více!

128025-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Inspirujte se časopisy nebo servery o bydlení, zkuste zajít do obchodního domu s nábytkem a inspirovat se i tam. Doma si sami sobě řekněte, co se vám líbilo a jak byste to chtěli použít. Teprve pak se vydejte na nákup.

Vkusný domov musí být útulný

Problém většiny českých domácností je v tom, že jsou sice útulné, ale často trochu nevkusné. To se týká většinou starších bytů, u kterých je nám jednoduše líto vyhodit starší nábytek nebo koberce. Ty pak kombinujeme s takovými novými doplňky, které nám bylo jen líto nekoupit.

Druhý problém je většinou opačný. Nové byty jakoby ztratily originalitu a atmosféru. Jsou vybaveny sice stylově, což těm starším chybí, ale o útulnosti se bohužel vždycky mluvit nedá.

Chladnost a odtažitost jakoby návštěvy odrazovala od pohodlného posezení. Panuje spíše obava, aby návštěvník nedrobil nebo nerozlil kávu či červené víno. Kudy vede zlatá střední cesta?

Vkusný domov začíná do podlahy

Je třeba začít skutečně od základu. Těžko se vám bude stavět nový a drahý nábytek na staré linoleum. Moderní jednoduché talíře se nehodí do plechové kuchyňské linky.

TIP: Pokud chcete mít domov jako ze žurnálu, musíte začít od podlahy,  od obkladů a kuchyně.  Jejich výběr nepodceňujte. Zamyslete se nad tím, jaký materiál, jaká barva či tvar jsou přesně podle vašeho gusta a přesvědčení, tedy ne jen podle momentální nálady, která se může hned zítra změnit! Na to pozor.

Držte se několika barev a nejlépe jednoho stylu!

Když se jednou rozhodnete pro neutrální hnědou, béžovou nebo bílou kuchyňskou linku, kterou sem tam projasníte výraznými fialovými talíři a doplňky, neohlížejte se už v prodejnách po červených talířích a nepřemýšlejte, na kterou poličku by se mohly hodit. Držte se své volby! Jedině tak se doberete výsledku.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Stejně obezřetní buďte i s materiálem. Všeho moc škodí, proto se nesnažte do jedné místnosti vměstnat javorové dřevo, prosklený sekretář a futuristické poličky z nerez oceli. Rozhodněte se pro jeden styl a tomu dejte přednost nejlépe ve všech pokojích.

Vkusný domov s pohodlnými doplňky

Nebojte se doplňků v podobě polštářů, svíček a obrázků, ale opět – pouze v jednom nebo dvou stylech. Nenakupujte zbrkle. Pak nebudete muset zbytečně přemýšlet, které tetičce věnovat tu postříbřenou vázu s cákanci oranžové barvy, kterou jste v euforii koupili, protože byla ve slevě.

A nezapomeňte, místem, kde se skutečně můžete barevně vyřádit, stále je a vždycky bude dětský pokoj. Něco také ale nechte dětem!

Martina Tlachová
Foto: wordpress.com, trendir.com

27.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist