I v kuchyni platí, že méně je více

I vybavení kuchyně podléhá různým trendům a módám, přičemž některé vydrží déle, některé doslova za pár měsíců zmizí a jiné naopak přetrvávají mnoho let. Pamatujete si rčení o tom, že „méně je více“ ? A myslíte, že se to dá aplikovat i na vybavení kuchyně?

Snaha zbavit architekturu a design jakéhokoliv ornamentu, zdobnosti, okázalosti a pompy, je stará jako architektura sama, ale teprve až s příchodem moderní doby se v průběhu první poloviny dvacátého století stala tato snaha zcela definitivním rozloučením se světem zmíněného ornamentu. Začaly se objevovat směry jako purizmus či funkcionalizmus a pak po druhé světové válce se tyty proudy slily tak, aby mohly vytvořit dodnes tzv. moderní minimalizmus. A méně opravdu bývá více. Ale pozor, kuchyně vyrobené v tomto duchu by neměly být jenom „krásné“.

UPOZORNĚNÍ:pamatujte, že kuchyň je v prvé a možná i druhé řadě spíše místností praktickou, než výstavním prostorem vašeho vytříbeného vkusu. Konec konců, design by měl být skloubením krásy a účelnosti a není ho tedy možné vnímat jen jako čistě výtvarnou disciplínu.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

PAMATUJTE, ŽE: všechny tyto vycizelované a někdy i lesklé plochy lakovaného dřeva, kovu či skla jsou na pohled velmi „čisté“, ale o to víc právě onu skutečnou čistotu vyžadují. Jinými slovy, takovou kuchyň budete muset mnohem více „pucovat“, než kuchyň „obyčejnou“ a teprve pak se efekt dostaví.

Red.
Foto Varena

3.8.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist