I panelákové dveře si zaslouží kovové zárubně

Staré kovové zárubně jsou bolístkou mnoha interiérů a při rekonstrukcích je každý rád vymění za dřevěné. Když si poradíte chytře, zvládnete tohle všechno za jeden den. Existuje totiž speciální obklad zárubní, tzv. OKZ systém. Staré zárubně nemusíte bourat a vše se obejde bez toho, aby se váš interiér proměnil ve staveniště.

111718-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Šikovné řešení OKZ zárubní, což je zkratka pro obklad kovové zárubně, je velmi snadné. Staré zárubně se jednoduše osadí novými dřevěnými. Důmyslnost celého systému přitom spočívá v tom, že si dřevěný obklad poradí s nepřesností stěn, která většinou promění rekonstrukci v peklo.

Specifický systém zárubní OKZ je technicky konstruován tak, aby ho bylo možné na místě přizpůsobit. Často se stává, že stěny ani původní zárubně nebývají rovné a netvoří přesný obdélník. Variabilita technologie OKZ spočívá ve skrytém plastovém spojovacím profilu, kterým se uzpůsobuje reálnému úhlu mezi dvěma hranami původní zárubně. V zásadě můžete počítat s tím, že tolerované odchýlení kovové zárubně pro možnost obložení je v součtu ve všech směrech 6 mm,“ upřesňuje Ing. Petr Klíma, odborník na dveřní systémy a jejich instalaci. Velmi důležité je přesné zaměření, které má rozhodující vliv na realizaci obkladu. Teprve po něm odborníci zjistí, zda bude obklad opravdu možné provést.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

 

Hledejte mezi prodejním a montážním zastoupení výrobce zárubní, kde mají s montáží OKZ zkušenosti. Aby nové zárubně seděly tak, jak mají, přece jenom záleží na každém milimetru a chce to zkušenou ruku. Velká výhoda systému je, že otvor průchodu se po úpravě téměř nezúží a můžete do něj osadit i vaše původní dveře. Montáž OKZ zárubní zabere montážníkům jeden den, aniž by po sobě nechali nepořádek. Po také proměně uvidíte, že na celý byt díky novému elegantnímu prvku opravdu prokoukne.

400x240_sapeli3.jpg

Zdroj: archiv redakce

Držte se módy, možností je dost
Co se týká vzhledu a využití nového obkladu zárubní, splní se vám i bláhové představy. Do zárubní budou pasovat jak klasické otočné dveře, tak posuvné po stěně či lamelové. Obložený průchod můžete ponechat i bez dveřního křídla. Propracovanost systému umožňuje dokonce i osazení celoskleněnými dveřmi. Povrchovou úpravu zárubní OKZ si vyberete podle designu dveří a nemusí jít jen o dekor dřeva v dýze nebo umělých materiálech. K modernímu designu dveří dnes patří i zárubněbarvě, tedy fólie či odolnější a praktický laminát.

 

Novinkou je vakuově lisovaná PVC foliemódních pastelových odstínech, která se používá jak na dveře, tak na zárubně, včetně jejich obkladu. Kromě povrchu záleží i na detailech jako je napojení rohového spoje zárubně. Obklad je tak plnohodnotným řešením zárubně po všech estetických směrech. Dveřní komplet, tedy dveře a OKZ zárubeň, budou po bleskové rekonstrukci působit jako sladěná dvojice, která k sobě doopravdy patří. Můžete si být jisti, že návštěva ani nepozná, že kovový předchůdce je pořád na stejném místě.

Vchodové dveře – inspirativní fotogalerieČtěte také:

Dřevěná terasa: luxus pro každého

Dveřím budou letos dominovat čisté linie a tepelné úspory

Zděný dům nebo dřevostavba?

Zdroj & foto: Sapeli

16.6.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist