I nástěnné hodiny mají své trendy

Čas je nesporně mocným hybatelem našich životů. Od dob, co lidstvo postavilo dům a v něm zdi, existují také nástěnné hodiny. Vždy plnily nejen funkci měření času, ale jaksi se rovněž předpokládalo, že hodiny pověšené na stěně, ji také patřičně ozdobí jako obrázek.

122376-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: archiv redakce

Jak jste na tom s měřením času?
Dekorativní nástěnné hodiny, ať už pořízené do kuchyně nebo obývacího pokoje, ložnice či předsíně jsou neocenitelným prvkem těchto prostor. Jejich ciferník nám neúprosně čas měří, ukrajuje, ale také hlídá. Moderní design a určitá rafinovanost však z nich činí zajímavé kousky, které se určitě mohou stát dominantou celé místnosti.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Hodiny, které dokážou víc
V současné nabídce je možné najít nejen obyčejné nástěnné hodiny, ale také zajímavé různě barevnédesignové hodiny, které vám ukážou více, než byste čekali. Nekonvenční hodinami jsou tzv. obrácené hodiny s mapou světa, jejichž ručičky jdou pozadu, protože mají zrcadlově převrácený ciferník.

Nástěnné dekorace – velká inspirativní fotogalerie

Potřebujete vědět, kde je právě poledne? Svůj interiér může ozvláštnit také hodinami se jmény měst, či takovými, které ukazují čas na několika místech najednou. Nástěnné designové hodiny ukazují svou hodinovou ručičkou kromě času i město, ve kterém je v danou chvíli poledne – např. v 9 hodin ráno ukazuje na Dubaj, protože právě tam je poledne. Existují také hodiny, které vám poví, kde je právě teď Slunce, případně čas východu a západu Slunce.

A co takhle nástěnné nalepovací hodiny? V současné době jsou velmi trendy. Ty vás rozhodně budou bavit celý den. A pokud se přece jen omrzí? Nevadí, protože nalepovací prvky je možné opakovaně používat, aniž by poškodily povrch zdi. Jsou určeně těm, kdo mají rádi změnu a obklopují se originálními interiérovými doplňky, protože bývají navrženy v zajímavých barevných kombinacích.

Rodinné retro kousky
Starožitné hodiny kyvadlové ať už nástěnné nebo podlahové, či klasické kukačky mají také něco do sebe. Jde zpravidla o velmi cenné historické kousky, které se někdy dědí z pokolení na pokolení. Také netradiční nástěnné hodiny s 12 fotorámečky vám budou připomínat neopakovatelné chvilky prožité s rodinou a kamarády.

Text: Alexandra Rohanová
Foto: weiku.com, homerevo.com, etsy.com, boorp.com, kootation.com, pambaboma.com, freemans.com, amazon.com, homedecorationsupplier.com, innoboxsg.com, notonthehighstreet.com, homedecorationsupplier.com, 79door.com

23.5.2013 4:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist