I malou koupelnu lze zařídit tak, aby vám nabídla velké pohodlí

Ne každý se může chlubit prostornou koupelnou, ve které je tolik místa a prostoru, že by se zde dalo tančit. Většina z nás se naopak musí spokojit s prostorově skromnější koupelnou, kde není místa na rozdávání a je potřeba počítat každý centimetr. I když možná i vy patříte k majitelům malé koupelny, rozhodně to neznamená, že se zde nedají dělat velké věci. Poradíme vám, jak malou koupelnu zařídit ve velkém stylu!

1.-shutterstock_1915885588-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Malý prostor není překážkou, když s ním umíte pracovat

Možná jste si až do dnešního dne mysleli, že v malé koupelně žádné velké zázraky dělat nejdou, a proto jste se smířili s tím, že ji zařídíte jednoduše a čistě prakticky. Pravdou ale je, že malý prostor není překážka pro velké plány. Chce to jen umět s prostorem správně pracovat a vynasnažit se využít každý centimetr.

Pracujte s barvami

Jedna z věcí, které můžete udělat na samotném začátku, je výběr vhodných barev. V případě malých prostor je lepší vsadit na světlejší odstíny. Nemusíte se hned spoléhat jen na bílou, která na mnoho lidí působí sterilně a připomíná jim nemocniční prostředí – a to je na hony vzdálené představě, že byste se v koupelně u sebe doma měli cítit příjemně.

A proč právě světlé barvy? Vysvětlení je jednoduché: světlé odstíny mají schopnost prostor opticky zvětšit. Působí vzdušně, dělají místnost větší, i když jen na pohled. Vyberte si některou z příjemně světlých barev. Vhodná je každá, která je světlá.

Nábytek do koupelny vybírejte nejen podle vkusu

I když si možná v koupelně, co do prostoru, nemůžete zrovna vyskakovat, bez nábytku se zde neobejdete. A rozhodně se jej nemusíte vzdávat jen z přesvědčení, že by zde jen zbytečně zabíral už tak málo místa, které tu máte.

Důležité je vybírat nábytek do koupelny nejen podle toho, co se vám líbí a co svým designem ladí vašemu oku. Nábytek do koupelny musí splňovat i praktická kritéria, například musí být odolný vůči vlhkosti a ne všechny typy nábytku to splňují.

V malé koupelně je navíc cílem využít prostor opravdu na maximum. Nevyhýbejte se proto ani skříňkám určeným k zavěšení. Dostanete rázem více prostoru, který by jinak zůstal nevyužitý. A to by byla škoda.

Získejte prostor navíc

Jestli v koupelně něco nesmí chybět, pak je to zrcadlo. Vy byste si snad uměli představit, že si třeba čistíte zuby a nevidíte u toho na sebe? Jak byste si bez zrcadla vykouzlili dokonalý účes? Nebo zkontrolovaly líčení?

Kromě toho, že zrcadlo plní v koupelně roli praktickou, může plnit i roli estetickou. Při výběru berte v potaz nejen svůj vkus, ale i prostor, který vám koupelna nabízí. Kromě toho můžete s pomocí správně zvoleného a umístěného zrcadla získat i prostor navíc. Sice to bude opět jen opticky, ale díky zrcadlům může vaše koupelna přeci jen působit větší a vzdušnější.

I pro dekorace se zde najde místo

I v malé koupelně se určitě chcete cítit příjemně. Zařiďte si ji tak, abyste se v ní cítili dobře, líbila se vám a čas zde strávený byl pro vás radostí. Pomoci vám k tomu mohou dekorace. I ty si zde najdou svoje místečko.

Každému se líbí něco jiného, a to je v pořádku. Někomu udělá radost živá květina, kterou postaví na luxusní komodu a která ho bude těšit pokaždé, když do koupelny přijde. Jinému zase udělá radost extravagantní zrcadlo. Další se nadchne pro nějaký pěkný obrázek.

Vana nebo sprchový kout?

Důležitou otázku při zařizování malé koupelny je, zda se spokojíte se sprchovým koutem, nebo toužíte po luxusu, který vám nabízí vana. Někdo se zkrátka nedokáže vzdát vany plné horké vody, do které se ponoří po náročném dni.

Jestliže víte, že se toho ani onoho vzdát nechcete, udělejte kompromis. Tím jsou sprchové kouty v kombinaci s vyšší vaničkou. Nebo vany se sprchovou zástěnou. Ideální řešení, když se nemůžete rozhodnout.

27.9.2021 11:46 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist