I korek může být krásný

Možná si vzpomínáte na korkovou nástěnku z dětství, na kterou jste si lepili fotky idolů, nebo na pokojíček obložený korkem, který jste postupně sloupali ze zdi, když jste nemohli usnout. Mnoho lidí má ke korku averzi, právě díky „výzdobě“ z dětství a boomu, který tento materiál zažil v 90. letech a v současné době vytahuje korek maximálně z vinných láhví. Budete ale mile překvapeni, jak může vypadat hezky.

Když se mu dá malý prostor a užívá se s mírou, dokáže byt překvapivě stylový a vkusný. Zkuste chvíli zapomenout na zdi obložené korkovými obklady a dejte korku ještě jednou šanci. Stačí maličkost, prostírání, lampa a neotřelý doplněk rozzáří váš domov.

Korkové prostírání, to už je klasika, která nestárne, ale nyní se představuje v mnohem svěžejším a modernějším designu. Prostírání s motivem šípků rozveselí stůl a zpříjemní snídani. Zajímavě vypadají lampy s korkovým zdobením, jsou čisté, jednoduché a hezké. Už jsme mluvili o věncích ze šípků nebo z podzimních plodů, ale což tahle zkusit věnec z vinných špuntů?

Naprosto originální budete, když svým blízkým naservírujete čaj v barevné čajové soupravě doplněné o korek. Veselé a hravé nádobí v retro duchu si můžete klidně vystavit jako neobvyklý doplněk. Podobně zaujmete se zrcadlem, orámovaným korkovým rámem. Ten si můžete koneckonců i sami vyrobit. Pokud chcete opravdu něco stylového a designového, zkuste rovnou korkový nábytek. Stačí jeden, dva kousky, jak už jsem psala, v případě korku je méně více, a můžete vlastnit židli, na kterou se zaručeně nikde jinde než u sebe doma neposadíte. Budete mít rozhodně něco, co není obvyklé a co se jen tak nevidí.

Text: Zuzana Kůrová
Foto: cloudfront.net, blogspot.com, homes.ninemsn.com, wineintro.com, st.houzz.com, inhabitots.com, gjunkie.com, greendiary.com, etsystatic.comcoroflot.com, kitchenisty.com, machineagemodern.com, yourstorewizards.com, cdn.krrb.com, corkologie.com, designstamped.com

25.10.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist